Bakan Zeybekci'den Büyük Jest

Denizli’de toprağa verilen şehit polis memuru Hasan Eser’i son yolculuğuna uğurlamaya son anda yetişebilen kardeşi Emre Eser’i, İstanbul’da sefer olmadığı için havaalanında beklerken, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin özel uçakla alarak törene getirdiği ifade edildi.

Bakan Zeybekci'den Büyük Jest
 
Iğdır’da düzenlenen saldırıda şehit düşen Denizlili polis memuru 24 yaşındaki Hasan Eser, dün ikindi namazından sonra Asri Mezarlık Camii’ndeki tören ve kılınan cenaze namazının ardından Polis Şehitliği’nde toprağa verildi. Şehidin Venezüella’da eğitim gören küçük kardeşi 20 yaşındaki Emre Eser ise törene son anda yetişti.
 
BAKANLA BİRLİKTE GELDİ
 
Şehidin kardeşi Emre Eser’in saat 13.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na indiği, ancak Denizli’ye uçak olmadığı için çaresizce beklemeye başladığı kaydedildi. Şehit ailesiyle temasa geçen Zeybekci’nin şehidin kardeşinin törene yetişmesi için harekete geçtiği belirtildi. Aynı saatlerde Ankara’daki cenaze törenine katılmak için hazırlık yapan Zeybekci, özel uçakla İstanbul’a giderek, oradan Emre’yi alıp, Denizli’deki törene yetiştirdiği bildirildi. Emre Eser, cenaze törenine Bakan Zeybekci ile birlikte geldi. Şehidin babası Serdar Eser, "Allah Bakan beyden razı olsun. Küçük aslanımı cenaze törenine yetiştirdi" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER