banner51

Bakan Müzezinoğlu'ndan Sağlık Öğütleri

Muğla’da, üniversite hastanenin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "24 saatin yarım saatini sağlıklı bir yaşam için spora ayırmalıyız. Anne ve baba olarak, çocuklarımızın önünde kötü alışkanlıkların örneklerini temsil etmemeliyiz. Bunları bir marifetmiş gibi onlara yansıtılmasına öncülük etmemeliyiz. Aksi takdirde dipsiz kuyuya doğru hızla yol alırız" dedi.

Bakan Müzezinoğlu'ndan Sağlık Öğütleri
Kötekli Mahallesi’nde, olan 80 bin metrekareye 9 katlı ve 475 yataklı olarak yapılacak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temel atma törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu katıldı. Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu, şöyle dedi:
 
"Hepimizin sağlıklı bir yaşam kültürü olmalı. Siyasetçisinden yöneticisine, sivil toplum örgütlerinden üniversitedeki hocalarımıza kadar herkes sağlıklı bir yaşam sürme gerekliliğini daha çok konuşmalı. Yerel yöneticilerimizden yürüyüş alanları, bisiklet yolları, çocuklarımız ve gençlerimiz için sağlıklı bir yaşam ortamını talep etmeliyiz. İyi bir hastane olmazsa olmazımızdır. İnsanlarımızı obeziteden ve kötü alışkanlıklarından uzak tutmalıyız. Sağlıklı yaşam kültürünü nasıl edindiririz anlamındaki emeğimizi ve gayretimiz, bu inşaata buralara verdiğimiz emekten daha fazla olmalı. Günde yarım saat kendisine değer veren bir anlayışın öncülüğünü yapmalıyız."
 
Muğla’nın sağlık turizmi merkezi olması gerektiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, 24 saatin yarım saatini sağlıklı bir yaşam için spora ayırmak; anne ve baba olarak, çocukların önünde kötü alışkanlıkların örneklerini temsil etmemek gerektiğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
 
"Bunların bir marifetmiş gibi onlara yansıtılmasına öncülük etmemeliyiz. Aksi takdirde dipsiz kuyuya doğru hızla yol alırız. Bu ülkenin sağlık dinamikleri iyi yönetildiğinde, Muğla sağlık turizmin merkezi olabilir. Çünkü ilimizin o zenginliği ve alt yapısı var. Bunu birbirimizi kırmadan, dökmeden, ayrıştırmadan, çatıştırmadan ve değer vererek başaracağız." 
 
Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından yapılan duanın ardından Bakan Müezzinoğlu, beraberindeki AK Parti Muğla milletvekilleri Yüksel Özden, Ali Boğa, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Valisi Amir Çiçek, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Muğla Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Nuri Ceyhan temel atma butonuna birlikte bastı.
 
114 milyon 270 bin liraya ihale edilen hastanenin 31 Aralık 2015 tarihe kadar tamamlanıp, hizmete açılacağı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER