banner9

Bakan Eroğlu: İsrail'e Üçüncü Yangın Uçağını Da Gönderdik

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İsrail’de devam eden orman yangınlarını söndürmek için üçüncü yangın söndürme uçağını da gönderdiklerini söyledi. 

Bakan Eroğlu: İsrail'e Üçüncü Yangın Uçağını Da Gönderdik
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aksaray Belediyesi’nin ‘Temiz İçme Suyu’ Projesi’nin temel atma töreni için Aksaray’a geldi. Aksaray Valiliği önünde protokol tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, ardından Aksaray Valisi Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti. Aksaray’a yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Bakan Eroğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bakan Eroğlu, bir soru üzerine İsrail’de devam eden orman yangınlarını söndürmek için üçüncü yangın söndürme uçağını gönderdiklerini söyledi. Eroğlu, "İsrail’de devam eden orman yangınına şu anda 3 yangın söndürme uçağı gönderdik. Orman yangınları bütün dünya için gerçekten büyük bir dert. Biz de orman yangınları konusunda gerçekten çok iyi bir ekipmana, teçhizata, hava ve kara araçlarına sahibiz. Şimdi 3 tane uçağımız orada. Hızlı bir şekilde yangını söndürecek" dedi.
 
Geçmişte Rusya’ya da yangın söndürme uçağı gönderdiklerini hatırlatan Bakan Eroğlu şunları söyledi:
 
"Geçmişte Rusya’da da büyük bir yangın olmuştu. Hatta Rusya Devlet Başkanı Putin Cumhurbaşkanımızdan destek istedi. Hemen oraya ekipleri gönderdik. Hatta Ruslar en zor yeri bize verdi. Fakat bizimkiler en zor yeri hemen söndürdü. Sayın Devlet Başkanı Putin de onlara bir takdirname verdi. Yunanistan’dan, Libya’ya , Gürcistan’dan Kosava, Bosna Hersek’e kadar her tarafa yardımcı oluyoruz."
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER