Baba-Oğul Birlikte Mezun!

Kırşehir'de 43 yaşındaki Neşet Aydın ile 21 yaşındaki oğlu Doğan, aynı yıl kazandıkları Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan birlikte mezun oldular.

Baba-Oğul Birlikte Mezun!

Kırşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Neşet Aydın ile oğlu Doğan Aydın, iki yıl önce kazandıkları Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nu birlikte bitirince, mezuniyet töreninde hem birbirlerine belgelerini takdim ettiler, hem de birlikte havaya keplerini attılar. 1985’te liseyi bitirdikten sonra ticarete atıldığını ve evlendiğini belirten 2 çocuk babası Neşet Aydın, “Genç yaşta ticarete atıldım. Mezun olduktan sonra 4 yıllık işletmeyi kazanmama rağmen okumadım. Daha sonra kamuda çalışmaya başlayınca okumanın ve diplomanın ne kadar önemli olduğunu gördüm. Belli bir kariyer elde etmenin tek yolu okumaktan ve diplomadan geçiyor. Her şeyin başı eğitim. Liseyi bitirdikten 25 yıl sonra üniversite sınavına katılmayı düşündüm. İki yıl önce oğlumla birlikte ÖSS’ye girdim. Benim de, oğlumun da ilk tercihi Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu oldu. Ben işletmeyi, oğlum da inşaat bölümünü tercih etti. Aynı yıl kazandık, aynı yıl bitiriyoruz. Oğlum ise Anadolu Lisesi’nin ikinci sınıfına geçti'' dedi.

2006 yılında kurulan Ahi Evran Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Ahi Evran Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde mezun olan yaklaşık bin 500 öğrenci sevinci ve hüznü bir arada yaşadı. Mezun olan öğrenciler ile yurdun dört bir yanından gelen ailelerinin katıldığı mezuniyet törenine Vali Mehmet Ufuk Erden ve Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam ve öğretim üyeleri de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER