banner9

Baba Evi Önünde Saygı Duruşu

Eskişehir’de 8 Mart’ta toprağa verilen şehit Piyade Uzman Çavuş Gürsel Demir (27) için araç konvoyu oluşturuldu. Konvoydakiler şehidin baba evinin önünde saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. 

Baba Evi Önünde Saygı Duruşu
Sosyal medyada yapılan çağrı üzerine akşam saatlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşelik Kampüsü yanında yaklaşık 100 araçlık konvoy oluşturuldu. Konvoydakiler Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde geçen 7 Mart’ta teröristlerin açtığı ateş sonucunda şehit düşen ve 8 Mart’ta Eskişehir’de toprağa verilen Piyade Uzman Çavuş Gürsel Demir için kentte tur attı. Türk Bayraklarını sallayıp korna çalan konvoydakiler daha sonra şehidin babası Mehmet Demir’in oturduğu Şirintepe Mahallesi Uluzafer Caddesi’ndeki evinin önüne geldi. Eskişehir Şeker Fabrikası’nda işçi olarak çalışan baba Mehmet Demir ile eşi Döndü Demir konvoyla gelenleri evin önünde karşıladı. Araçlardan inenler şehidin babasının ve annesinin elini öpüp başsağlığı diledi. Baba Mehmet Demir ’Vatan sağolsun’ dedi. 
 
Kalabalık, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından İstiklal Marşı ve dua okuduktan sonra araçlarına binerek evin önünden ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER