Aziz Sancar Protokol İmzaladı

Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’nin oluşturulması için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Beylikdüzü Belediyesi ve Prof. Dr. Aziz Sancar arasında protokol imzalandı.

Aziz Sancar Protokol İmzaladı
İTÜ Rektörlüğünde yapılan imza törenine Prof. Dr. Aziz Sancar, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sancar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Nihat Çubukçu katıldı.
 
Burada yaptığı konuşmada bilim merkeziyle ilgili açıklamalarda bulunan Aziz Sancar, "Her zaman söylerim, deney yapmak, erken yaşta deney yapmak çok önemlidir. Bilim yapmak bir gelenektir ve bu geleneği erken yaşta çocuklarımıza aşılamamız lazım. Ve bu nedenle bu Bilim Merkezi’nin çocuklarımıza çok faydalı olacağına inanıyorum. Sizin girişiminiz için ve sayın rektörün verdiği destek için çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun, inşallah başarılı oluruz" diye konuştu.
 
İMAMOĞLU: "TÜRKİYE’DE YENİ GENÇLER YETİŞTİRMENİN BİR YOL ARAYIŞI"
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Bizim de amacımız aslında sizin bu güzel yol haritanızdan, Türkiye’de yeni gençler yetiştirmenin bir yol arayışı... Bu konuda da sizin yönlendirmenizle İstanbul Teknik Üniversitesi ile bu güzel adımı atmaktan dolayı ilçemiz adına onur duyuyoruz" dedi.
 
İŞLEYİŞ SÜRECİ AZİZ SANCAR’IN REHBERLİĞİNDE GERÇEKLEŞECEK
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Beylikdüzü Belediyesi arasında imzalanan protokolle Beylikdüzü Belediyesi, merkezin projesini, Aziz Sancar ve İTÜ öğretim üyelerinin çizeceği bilimsel çerçeve içerisinde gerçekleştirecek. Beylikdüzü’nde uluslararası boyutta hizmet verecek merkez, gelecekte büyük bilimsel başarılara imza atacak gençler için çok değerli bir öğrenme ve araştırma ortamı sunacak. Merkezin kuruluşu ve işleyiş süreci Aziz Sancar rehberliğinde gerçekleşecek. Merkez, lise ve üniversite çağındaki gençlere, bilimsel çalışmalara katılma ve özel araştırma projelerini yürütebilme gibi olanaklar sunacak. Bilim merkezinde aynı zamanda kimi özel sanatsal
 
çalışmaların yapılabileceği alanların ve bir bilim müzesinin bulunması da planlanıyor.
 
Protokol imzaları sonrasında, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Prof. Dr. Aziz Sancar ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya plaket sundu.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER