Aziz Güler'in Cenazesi Pazar Günü Toprağa Verilecek

Suriye’de 59 gün önce IŞİD’in döşediği mayına basarak yaşamını yitiren 27 yaşındaki PYD’li Aziz Güler’in ağabeyi   Ersin Umut Güler düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ağabey Güler, “ Onun gülüşüne yakışır bir şekilde onun mücadelesini devam ettireceğiz” dedi. Aziz Güler’in cenazesi Pazar günü Gazi Mahallesi’nde yapılacak yürüyüşün ardından toprağa verilecek.

Aziz Güler'in Cenazesi Pazar Günü Toprağa Verilecek
BANA BİR YIL GİBİ GELDİ
 
Gazi Cemevi’nde düzenlenen basın toplantısına Aziz Güler’in babası Mehmet Güler, ağabeyi Ersin Umut Güler, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, Devrimci Parti MYK üyesi Aylin Mert’in de aralarında bulunduğu çeşitli siyasi parti temsilcileri katıldı. Aziz Güler’in babası Mehmet Güler, süreç içerisinde çok sıkıntı çektiklerini söyleyerek “ 57 gün sanki bana bir yıl gibi geldi. Hayatımda yaşamadığım zorlukları yaşadım. Oradaki halkaların, insanların mücadelesini çok takdirle karşıladım. Rojava’da Aziz’i tanıyan arkadaşları vardı, berberi vardı, köylüler vardı. Oğlumu öve öve bitiremiyorlar” dedi.
 
AZİZ’İN GÜLÜŞÜNÜ BİZ DEVRALDIK
 
Ağabey Umut Güler ise kardeşinin cenazesinin siyasi nedenlerle ülkeye alınmadığını iddia ederek “Süreç içerisinde hükümet yetkililerine ulaştık, muhalefet milletvekillerine ulaştık. Biz ilk gün Aziz’i Türkiye’ye getireceğiz dedik. Orada bizim gibi başka aileler de vardı. Çoğu evlatlarını orada defnetmek zorunda kaldı. Biz 59 gün boyunca cenazeyi morgda beklettik. Nihayetinde Aziz’i buraya getirdik. Aziz sınır tanımayan biriydi. Onun buraya gelmesi için de o sınırların bizim için bir önemi yoktu. Onun o inatçı duruşunu ve gülüşünü biz ailesi olarak devralıyoruz. Onun gülüşüne yakışır bir şekilde onun mücadelesini devam ettireceğiz” dedi.
 
Devrimci Parti MYK üyesi Aylin Mert ise Pazar günü Gazi Mahallesi’nde saat 13.00’de yapılacak yürüyüşün Aziz Güler’in cenazesinin cemevinden alınarak toprağa verileceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER