banner51

Ayrılık, Vali'yi Hüzne Boğdu

Valiler kararnamesiyle Amasya’dan, Trabzon’a atanan Vali Abdil Celil Öz, ilden ayrılırken gözyaşlarını tutamadı.

Ayrılık, Vali'yi Hüzne Boğdu

 

Yetkililer, vatandaşlar ve kimsesiz çocuklar tarafından uğurlanan Vali Öz, vedalaştığı vatandaşların yanından bir süre ayrılıp ağladı.
 
Duygu yoğunluğu yaşadığını belirten Vali Öz, “Bu kalabalık bizi çok duygulandırdı. Bu çocuklar bizi çok duygulandırdı. Ben Allah’a ısmarladık diyorum. Hakkınızı helal edin diyorum” dedi.
 
’’SEVGİLİNİ VERDİN, SAYGINI VERDİN, NİYE AĞLIYORSUN?’’
 
Almanya’nın Solingen kentinde 20 yıl önce iki kızı ve torunlarını kundaklama sonrası kaybeden Mevlüde Genç, yolcu etmeye geldiği Vali Öz’ü teselli edip, “Sevgini verdin. Saygını verdin. Değerini verdin. Niye ağlıyorsun. Gülelim” diye konuştu.
 
AK Parti Amasya Milletvekili Dr. Avni Erdemir, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ak Parti Amasya İl Başkanı Osman Faik Salman, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, diğer yetkililer, vatandaşlar ve valilik çalışanları tarafından uğurlanan Vali Öz, eşi Rukiye Öz, kızları Mihrişah ve koruyucu aile edindikleri 8 yaşındaki Ayşe ile birlikte makam aracıyla Trabzon’a hareket etti.
 
Dün akşam onuruna verilen veda yemeğinde beyaz gömleğin üzerine yeşil kravat giyip Amasyaspor’un rengine atıfta bulunan Öz, Trabzon’a giderken de açık mavi gömleğin üzerine bordo renkte kravat taktı.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER