Aynı Eve 31 Yıl Sonra İkinci Şehit Acısı

Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlenen 'canlı bomba' saldırısında polis memuru Ahmet Geben'in şehit olduğu haberi memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ndeki ailesini yasa boğdu. Ahmet Geben'in ağabeyi Hava Er Mehmet Geben'in de 1981 yılında askerliğini yaparken Babaeski'de tatbikatta şehit olduğu ortaya çıktı.

 

Şehit polis memuru Ahmet Geben'in acı haberi Göksun'un Kurtuluş Mahallesi'nde oturan ailesine olayı duyan yakınları tarafından söylendi. Babası Osman'ı yıllar önce kaybeden Ahmet Geben'in ağabeyi Mehmet Geben'in de askerlik görevini yaparken 22 Eylül 1981'de Babaeski'deki 'Sonbahar Tatbikatı 81' sırasında, Northrop F-5 tipi bir jet uçağın karargah üzerine düşmesi sonucu şehit olan 53 askerden biri olduğu belirtildi.
 
Sağlık ekiplerinin hazır bekletildiği evde anne Esma Geben acı haberle yasa boğuldu. Evli ve 3 çocuk babası Ahmet Geben'in 8 kardeşin en küçüğü olduğu kaydedildi. Eve gelen ailenin yakınları ve komşuları ikinci evladını da şehit veren anne Esma Geben'i teskin etmeye çalıştı.
 
Şehit Ahmet Geben'in cenazesi Göksun'da toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER