Aydın'da Torba Yasa Protestosu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Aydın İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, TMMOB kanununun da aralarında yer aldığı 24 kanunda değişikliği öngören Torba Yasa’yı protesto etti.

Aydın'da Torba Yasa Protestosu
 
TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’na katılmak için Ankara’ya gidecek TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya geldi. İzmir’den gelen mimar ve mühendisler de gruba destek verdi. Topluluk adına basın açıklamasını yapan Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mutlu Bilgin şunları söyledi:
 
"Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı 24 odanın yüzlerce biriminden temsilcilerin önceki gün Türkiye’nin dört bir tarafından, altı ana kol üzerinden başlattığı Ankara yürüyüşümüzün üçüncü günündeyiz. İktidarın TMMOB Yasası ile imar, iskan, kültür ve tabiat varlıkları ve çevre yasalarında yapmayı planladığı rant amaçlı değişiklikleri protesto etmeye, örgütsel birliğimizi ve mücadele kararlılığımızı pekiştirmeye, 14 Şubat’ta Ankara’da toplanacak olan TMMOB Olağanüstü Genel Kurulu’nda buluşmaya gidiyoruz. İktidarın rant amaçlı politikalarına, serbestleştirme, özelleştirme uygulamalarına, yağma ve talana ’dur’ demek için yürüyoruz."
 
Yaklaşık 75 mimar ve mühendisin katıldığı basın açıklamasında sık sık ’TMMOB yürüyor, mücadele büyüyor’ sloganı atıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER