Aydın'da Kobani Eylemine Müdahale

Aydın’da, IŞİD örgütü üyeleriyle çatışmaların sürdüğü Kobani’de yaşananlara dikkat çekmek için yürüyüş yapan grup, terör örgütü lehine slogan atınca polis TOMA destekli olarak müdahalede bulundu.

Aydın'da Kobani Eylemine Müdahale
IŞİD’in saldırılarına ve Kobani’de yaşananlara dikkat çekmek isteyen yaklaşık 100 kişilik grup, dün (pazartesi) saat 22.30 sıralarında, eski belde olan Ovaeymir Mahallesi’nde toplandı. Alkış ve ıslıklarla Osmanyozgatlı Kavşağı’na yürüyen grubu, TOMA ve çevik kuvvet destekli polis ekipleri uzaktan izledi. Yürüyüş sırasında "Biji Serok Apo", ve "Gençlik Apo’nun Fedaisidir" sloganları atan grup, uyarıldı. Sloganları atmayı sürdüren gruba TOMA ve gaz bombalı müdahale başladı. Ara sokaklara kaçan gruptakiler, burada barikat kurarak bir süre polise taş attı. Polis ekiplerinin ara sokaklara girmesi üzerine kaçan eylemciler, yaklaşık 1.5 saat sonra dağıldı.
 
Müdahale sırasında polisin attığı gaz fişeğinin mahalledeki bir evin penceresinden girmesi sonucu gazdan etkilendiği öne sürülen 3 aylık bebek, kaldırıldığı Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER