Aydın'da Gözaltı Gerginliği

Aydın’da bir ay önce faaliyete başlayan dernekte arama yapan polis, direnişle karşılaşınca bazı kişileri gözaltına aldı. Polisle mahalle sakinleri arasında gerginlik yaşandı. Polis taş ve şişelerle saldıran gruba, TOMA ve biber gazıyla müdahale etti.

Aydın'da Gözaltı Gerginliği
Olay, Osman Yozgatlı Mahallesi’nde bugün saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Hakkıbey Caddesi üzerinde yaklaşık 1 ay önce faaliyete başlayan ve Kobani’de 05 Ekim 2014 tarihinde İŞID ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden YPG üyesi Arin Mirxan’ın adını taşıyan Arin Mirxan Gençlik ve Sanat Merkezi’nde Özel Harekat polislerinin de katılımıyla arama yapıldı. Arama sırasında dernekte bulunanların direnişiyle karşılaşan polis ekipleri, bazı kişileri gözaltına aldı.
 
Arama sırasında bina çevresinde toplanan kalabalık ile polis ekipleri arasında tartışma yaşandı. Özel Harekat ve diğer polis ekipleri sokaktan ayrılacağı sırada, gözaltına alınanların serbest bırakılmasını isteyen mahalle sakinleriyle gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine kalabalık çevrede önlem alan Çevik Kuvvet ekipleri ve polis araçlarına taş ve şişelerle saldırdı.
 
Polisin TOMA ve biber gazıyla müdahale ettiği grup, sokak aralarında dağıldıktan sonra yeniden toplanıp ateş yakarak yolu trafiğe kapattı. TOMA’dan sıkılan su ile ateş söndürülerek, yol trafiğe açıldı. Zaman zaman gerilimin arttığı mahallede önlem alan polisin bekleyişi sürüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER