Aydın Doğan'a Kongre'den Ödül

IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından bu yıl İstanbul’da gerçekleştirilen 18. Dünya Organik Konresi’nde, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a organik tarıma yaptığı katkılar nedeniyle kongre ödülü verildi. Aydın Doğan adına gecede ödülü Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen aldı.

Aydın Doğan'a Kongre'den Ödül
 
IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından 3 yılda bir farklı bir ülkede düzenlenen 18. Dünya Organik Kongresi’nde bu yıl Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Kongre’nin ikinci gününde, Beyazıt Salonu’nda bu akşam düzenlenen resepsiyonla organik dünyanın ödülleri sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Özlem Gürses’in yaptığı gecede organik tarıma yaptığı katkılar nedeniyle, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a verildi. Ödülü, Aydın Doğan adına Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen, IFOAM Genel Müdürü Marcus Arbenz ve kongrenin ev sahibi Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Güneşin Aydemir’in elinden aldı. Üzdiyen, Aydın Doğan’ın bir programı nedeniyle törene katılamadığını ifade ederek, ödüle layık gören herkese teşekkür etti.
 
Gıda güvenliğinden, sürdürülebilir tarıma dünyanın dört bir yanından bilim insanları, araştırmacılar, uygulayıcılar, eğitmenler, üreticiler ve ilgili kurum temsilcilerini bir araya getiren kongrede, Güney Kore Kırsal Kalkınma ve Yönetim Birimi’nin iki kategoride verdiği OFIA Organik Tarım İnovasyon Ödüllerini, Büyük Ödül dalında Bio Suisse, Bilimsel Kategoride de Kenya’dan Stephan Ng’arg’a Wainain aldı.
 
Kolektif İstanbul grubunun Balkan ve Anadolu halk müziklerinin eşlik ettiği gecede ayrıca 10 katılımcıya, Uluslararası Organik Tarım Araştırmaları Derneği ISOFAR’ın Bilimsel Poster Ödülleri verildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER