Ay Yıldızlı Statta Kültür Şenliği

Karabük Üniversitesi’ndeki Ay Yıldızlı Stadı’nda, ’İllerimiz Ayyıldız Altında Buluşuyor’ projesi kapsamında 81 ilin kültür değerleri tanıtıldı.

Ay Yıldızlı Statta Kültür Şenliği
 
Üniversitenin Demir-Çelik Kampüsü’nde bulunan, etrafına 81 kameriyeden hilal, karşı tarafına da çelik konstrüksiyondan yıldız yapılan Ay Yıldızlı Stadı’nda düzenlenen programa Karabük Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Samit Tokmak ile diğer protokol üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Karabük Üniversitesi kadın mehteran takımı ve çeşitli illerin halkoyunları gösterisinin ardından hilali oluşturan 81 kameriyenin altında 81 ilin kültür ve değerlerinin sergilendiği stantların açılış kurdelesi kesildi.
 
Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bugünlerde bütün illerin hilalin altında topladıklarına dikkat çekerek, şöyle dedi:
 
"25 bin kişilik stadımızın çevresinde 81 parçadan oluşan bir hilalimiz var. Eğer bu hilalin bir parçası eksik olacak olursa bu hilal oluşmuyor. Bir ilimizin eksik olması halinde bu hilalin doğmayacağını, yükselmeyeceğini bir kez daha dünyaya haykırmak istiyoruz. Biz bir olduğumuz, birlikte olduğumuz müddetçe bu hilal göklerden hiç inmeyecektir. Bu hilali şimdiye kadar yaşatmış olan, bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle ve şükranla bir kez daha anıyoruz. Bugünden sonra bu hilalin içersinden bizleri onurlandıracak, gururlandıracak nice şampiyonlar çıkacaktır."
 
Protokol üyeleri daha sonra stantları gezdi. 3 gün açık kalacak stantlara halk yoğun ilgi gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER