Avustralyalı Çift 43 Yıldır Türkiye'ye Tatile Geliyor

Avustralyalı Heidi ve Manfred Köttler çifti 43 yıldır tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. Bunun son 27 yılını Demre İlçesi Üçağız Mahallesi’nde geçiren çift, "Üçağızlılarla akraba gibi olduk. Burası ikinci vatanımız" dedi.

Avustralyalı Çift 43 Yıldır Türkiye'ye Tatile Geliyor
 
Avustralyalı emekli makine mühendisi 73 yaşındaki Manfred Köttler ile Graz Üniversitesi’nden emekli eşi 77 yaşındaki Heidi Köttler’in Türkiye ile ilk tanışması, 1968 yılında İstanbul gezisiyle başladı. 3 haftalık İstanbul turunun ardından 1971 yılında Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne tatile gelen çift, 16 yıl aralıksız tatillerini Muğla bölgesinde geçirdi.
 
AYŞE VE MEHMET ADIYLA ÇAĞIRIYORLAR
 
Köttler çifti 1987 yılında ise Antalya’nın Demre İlçesi’ne bağlı Üçağız Mahallesi’ni keşfetti. Üçağız’a hayran kalan çift, o dönemden itibaren 27 yıldır aralıksız her tatil döneminde Üçağız’a tatile gelmeye başladı. Emekli olana kadar her yıl 1 ay, emekli olduktan sonra ise her yıl 2-3 ay Üçağız’da pansiyonda konaklayan Köttler çifti, bölge halkıyla da sıkı ilişkiler kurdu. Az miktarda Türkçe öğrenen Köttler çifti, bölge halkı tarafından ’Ayşe’ ve ’Mehmet’ diye çağrılmaya başlandı.
 
’ÜÇAĞIZLI ÇOCUKLAR, ÇOCUĞUMUZ OLDU’
 
Bölge halkıyla artık akraba gibi olduklarını söyleyen Köttler çifti, "Burası bizim ikinci vatanımız oldu. Çocuğumuz yok, ama Üçağızlı çocuklar bizim çocuklarımız oldu. İnsanlar her sorunumuza koşuyor. Aradığımız her şeyi burada taze olarak bulabiliyoruz. Yemekler çok güzel. Burası bizim için tam bir cennet. Bu cennete gelmeyi sürdüreceğiz. Çünkü burası bize sağlık veriyor" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER