banner9

Avukatlarından Basın Açıklaması

Bağcılar’da terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen bir operasyon sırasında bulunduğu evde öldürülen Günay Özarslan’ın avukatları, olayla ilgili sürdürülen soruşturmada gelişme yaşanmadığını ileri sürerek basın açıklaması yaptı.

Avukatlarından Basın Açıklaması
Ellerinde, “Bir ceza istiyoruz, Günay Özarslan’ın katilleri yargılansın” pankartlarıyla
 
Bakırköy Adalet Sarayı önüne gelen avukatlar adına açıklamayı Avukat Özgür Yılmaz okudu. Avukat Yılmaz, “Kolluk güçleri, halkın yasaya uymasını sağlayan kişiler olarak öncelikle kendileri yasaya uygun davranmak zorundadır” dedi.
 
Günay Özarslan’ın 24 Temmuz tarihinde yapılan operasyon sırasında Bağcılar’da öldürüldüğünü hatırlatılan açıklamada, olaya ilişkin soruşturmanın hala sürdüğü ve davasının da açılmadığı belirtildi. "Özarslan ailesinin avukatları olarak suçun işlendiği tarihten bu yana Cumhuriyet savcısını hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz" denilen açıklamada, “Ancak olay yeri incelemesi yapıldığı zaman olay yerine alınmadık. Kanunları uygulamakla yükümlü bir devlet görevlisi, bir polis suç işlediği zaman bu soruşturma bir başka organ eliyle yapılmalıdır. Yani polis kendi işlediği suçu soruşturamaz. Yapılması gereken bu soruşturmanın jandarma teşkilatı tarafından yürütülmesidir” dedi.
 
Şu anda Günay Özarslan’ın ölümüne ilişkin soruşturmanın Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütüldüğü hatırlatılan açıklamada, “Soruşturmayı memur suçları savcısının yürütmesi gerekirken Terörle Mücadele Savcısı yürütmektedir. Yani emri veren, yani terörle mücadele polislerinin amiri. İşte tam da bu sebeple aylardır soruşturmada bir ilerleme sağlanamamaktadır” dedi.
 
Avukat Yılmaz, siyasi suçlara bakan savcının dosyadan el çekmesi gerektiğini belirterek, “Bu dosyanın memur suçlarına teslim edilmesi lazım. Biz adalet istiyoruz, adalet istemeye devam edeceğiz” dedi.
 
5 AY ÖNCE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
 
Günay Özarslan, 24 Temmuz sabahı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün terör örgütlerine yönelik çok sayıda ilçede yaptığı operasyon sırasında Bağcılar’da bulunduğu evde öldürülmüştü. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Özarslan’ın ölümüne ilişkin soruşturma başlatmıştı.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER