banner9

Av Köpeğini Çaldılar

Sakarya'nın Erenler İlçesi’nde Yakup Kurteş’e ait arkadaşının evinin bahçesindeki kulübede bulunan av köpeği çalındı. Yakup Kurteş hırsızların av sezonunda köpekleri çalıp satarak para kazandıklarını söyledi.

Av Köpeğini Çaldılar
Erenler’de oturan Sakarya Balık Tutkunları Derneği Başkanı Şenol Beriş’in evinin bahçesindeki kulübede bulunan arkadaşı Yakup Kurteş’e ait ’Mister Sör’ adındaki av köpeği çalındı. Köpeğin arkadaşına ait olduğunu söyleyen Şenol Beriş kendisinin de köpeğinin bulunmasına rağmen av köpeğinin çalındığını belirtti. Değerli köpeklerin hırsızlar tarafından çalınarak satıldığını söyleyen Şenol Beriş, "Köpek kulübesinde tasması ile bağlı bulunuyordu. Buradan gelip almışlar. Bahçede başka köpekler de vardı. Onların arasından özelikle bu köpeği seçmişler" dedi.
 
Yakup Kurteş ise çalınan av köpeğini büyük emeklerle yetiştirdiğini belirterek, "Avcıların olmazsa olmazıdır köpekleridir. Yıllarımızı vererek bu köpekleri eğitiyoruz. Kötü niyetli kişiler av sezonu geldiği için kendilerine iyi bir sermaye kazandırabilecek değerli köpekleri çalıyorlar" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER