banner9

Atlı Okçuların Muhteşem Gösterisi

Kayseri Sancağı Atlı Okçuluk Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde İstanbul, Balıkesir ve Sivas illerden gelen atlı okçuluk sporcular düzenlenen festivalde yarıştı.

Atlı Okçuların Muhteşem Gösterisi
 
Talas ilçesi Endürlük mahallesinde  düzenlenen festivalde atlı okçular maharetlerini göstererek üç farklı hedefe at üstünde ok attılar. Kadın atlı okçunun da yer aldığı festival hakkında konuşan Kayseri Sancağı Atlı Okçuluk spor kulübü başkanı Emrah Koç, "Kayseri Sancağı Atlı Okçuluk spor kulübü olarak Türkiye’de bir ilk yaparak festival düzenledik. Festivalde kulüpleri yarıştırıyoruz. Her kulüpten iki kişi katılıyor ve puanlar toplanıyor. Puanlama neticesinde en iyi kulübü seçip ona göre başarılı atlı okçulara ödülleri veriyoruz. Festivalde 8 farklı ilden gelen atlı okçu sporcu var" dedi.
 
Atlı okçuluk şampiyonasının finalleri ile ilgili de konuşan Koç, "Atlı okçuluk şampiyonasının yarı finalleri yapıldı. İlk 50’ye giren sporcular Kayseri’nin Bünyan İlçesi’nde düzenlenecek şampiyonada final mücadelesi verecek. Bizler de mücadele verecek sporcular içerisindeyiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER