Atlı Kurban Timi

Erzincan Belediyesi’nin ’Kurban Timi’, her yıl olduğu gibi bu yıl da kaçan kurbanlıkları yakalamak için antrenmanlara başladı. Kurban yakalamada görev alacak 8 kişilik ekibe bu yıl 2 atlı personel daha eklendi. 

Atlı Kurban Timi
 
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala belediye tarafından bu yıl da oluşturulan 8 kişilik ’Kurban Timi’ne 2 atlı personel dahil edildi. Ekip, Erzincanspor Sosyal Tesislerinde ki sahada günde iki saat eğitim yaparak kondisyon topluyor. Ekip şefi Ertuğrul Telli yönetiminde koşan ekip, şınav çekiyor, kement atıyor. Ekipte bulunanlara kaçan kurbanlıklara yaklaşma ve silah kullanma eğitimi de veriliyor. Atlı personel ise ekip otosunun giremediği yerlerde devreye girerek kurbanlıkları yakalamaya çalışacak.
 
Ekip şefi Ertuğrul Telli, bu yıl da kaçan kurbanlıkları yakalamak için çalışmalara başladıklarını söyledi. Telli, "Timde bir değişiklik yaparak, ekibe 2 atlı personel dahil ettik. Olası bir kurbanlık kaçma durumunda elimizden geleni yapacağız. Kurban yakalama Timi olarak bayrama hazırız" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER