Atıcılık Tutkunu Aile

Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde yaşayan iki çocuklu Özer ailesi, atıcılığa gönül verdi. Çeşitli müsabakalarda çok sayıda madalya ile kupa elde eden aile başarılarıyla parmak ısırttı.

Atıcılık Tutkunu Aile
 
Sigortacı Nuri Özer’in (41) 20 yıldır uğraştığı atıcılık sporuna ev hanımı eşi Rabia Özer (31), oğulları Mehmet (Özer 14) ile Selahattin Özer (13) de kayıtsız kalamadı. Birçok müsabakalarda kupa ve derece elde eden Özer ailesi son olarak Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Trap Atıcılık yarışmasına da birlikte katıldı. Rabia Özer bu dalda yarışan tek sporcu olduğu için birinciliği elde etti. Lisansını aldıktan sonra ilk defa turnuvaya katılan 13 yaşındaki Selahattin Özer de üçüncülük başarısı gösterdi.
 
ŞU ANA KADAR 150 MADALYA
 
21 yaşında atıcılık ve avcılık sporuna başladığını ve gönül verdiğini belirten Nuri Özer şunları söyledi:
 
"20 yıldan beri de severek yapıyorum. Eşimle 15 yıl önce evlendik. Ben sürekli bu sporu yaptığım için eşim Rabia da merak etmeye başladı. Avcılık ve atıcılık lisansı aldı. Eşim sekiz yıldan beri, büyük oğlum Mehmet iki yıldan beri atıcılık sporu ile uğraşıyor. Ailemizin en küçüğü Selahattin de 13 yaşına basınca ilk işi lisansını çıkartmak oldu. Ailece atıcılık ve avcılık sporunu çok seviyoruz." 
 
Nuri Özer, çeşitli etkinliklerde şu ana kadar 150 madalya ile çok sayıda kupa kazandıklarını da kaydetti.
 
KADINLARA ÖNERDİ
 
Merak sonucu atıcılık sporuna başladığını söyleyen Rabia Özer de duygularını şöyle dile getirdi:
 
"Eşim avcılık ve atıcılık sporunu yapıyordu. Ben de merakla başladım. Sekiz yıldan beri birçok atıcılık yarışmasına katıldım. İzmir’de üçüncü oldum. Aydın’da da birinci oldum. Atıcılığı ve avcılık spor olarak yapılmalı. Bu aletler, silah olarak kullanılmamalı. Kadınların bu sporu yapmasını tavsiye ederim. Çok zevkli bir spor dalı." 
 
ÇOCUKLAR MUTLU
 
Ailenin en küçüğü Selahattin Özer, atıcılık sporu çok sevdiğini ve ilk defa katıldığı yarışmada üçüncülük elde etmesinin sevincini yaşadığını söyledi. Ailenin diğer oğlu Mehmet Özer, bu sporda önemli başarılara imza atmak için çok çalıştığını dile getirdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER