Atatürk Üniversitesi, Bildirgeyi Eleştirdi

Atatürk Üniversitesi senatosu, ’Barış için Akademisyenler Bildirgesi’ni eleştirdi ve  "Devletimizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bölücü hainlere örtülü bir destek şeklinde değerlendirdiğimizi aziz milletimizle paylaşmak isteriz" denildi.

Atatürk Üniversitesi, Bildirgeyi Eleştirdi
Atatürk Üniversitesi Senatosu’nun dün yaptığı toplantıda aldığı kararda, bir süreden beri ülkede devam eden terör olaylarının, İstanbul Sultanahmet’te meydana gelen menfur saldırıyla çirkin ve acımasız yüzünü bir kez daha gösterdiği belirtildi. Atatürk Üniversitesi senato kararında şu görüşlere yer verildi:
 
"Atatürk Üniversitesi olarak yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz. Bununla birlikte, çeşitli üniversitelerden bin civarında akademisyen grubunun yazıp imzaladığı ve adına ’Barış için Akademisyenler Bildirgesi’ dedikleri açıklamaları da, devletimizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bölücü hainlere  örtülü bir destek şeklinde değerlendirdiğimizi aziz milletimizle paylaşmak isteriz.
 
Güvenlik güçlerimizin yürüttüğü kararlı mücadeleden rahatsız olanların, bugün barış ve insanlık gibi bir takım büyülü kavramları dillerine doladıkları ve bunları kendilerine paravan yaparak, devletimize ve milletimize karşı haince ve alçakça emeller peşinde koştukları herkes tarafından bilinmektedir. Sadece bir takım karanlık odaklara ve emperyal mihraklara hizmet etmekten başka bir amaç taşımayan sözde bu aydın güruhunu akıldan, ahlaktan, vicdan ve insaftan yoksun gafiller olarak nitelemekte, ayrıca hain terör örgütüne karşı yürütülen mücadeleye ve ona öncülük eden siyasi irade ile güvenlik güçlerine minnettarlığımızı beyan etmekteyiz. Terör olaylarının ve hain terör örgütüne karşı gizli ve açıktan yapılan her türlü desteğin millet olarak birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ve kardeşliğimizi bozamayacağını herkese bir kez daha ilan eder, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen iç ve dış mihrakların hiçbir zaman kirli emellerine ulaşamayacaklarına dönük inanç ve kararlılığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER