banner51

Atatürk Havalimanı'nda Panik!

Atatürk Havalimanı’nda sabah saatlerinde Dış Hatlar Terminali geliş katı dış yol üstünde unutulan büyük boy bir valiz bomba imha ekipleri tarafından incelendikten sonra fünye ile kontrollü şekilde patlatıldı. Patlama sırasında çıkan ses, Dış Hatlar terminalinde kısa süre heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

Atatürk Havalimanı'nda Panik!
 
Atatürk Havalimanı bu sabah saat 09.30’da Dış Hatlar Terminali geliş katı dış yol kenarında büyük boy bir valiz olduğu ve bir süredir de sahibinin gelmediği ihbarı yapılınca olay yerine bomba ekipleri gitti. Trafik kesilerek çevrede güvenlik önlemi alındı. Bomba imha ekipleri özel giysilerle sahipsiz valize yaklaşıp inceledikten sonra uzaktan kumanda ile patlatmak için fünye yerleştirdi. Valiz fünye ile kontrollü şekilde patlatıldı. Patlama sırasında çıkan yüksek ses nedeniyle terminalde kısa süre de olsa heyecanlı anlar yaşandı.
 
Patalama sırasında parçalanan valizde yapılan ikinci incelemede valizin içinde çoğunluğu çocuk olmak üzere giysi olduğu belirlendi. Bu arada Atatürk Havalimanı’nda çokça yaşanan şüpheli paket durumlarına karşı bomba ekibi elektrikli araç kullanmaya başladı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER