banner51

Atatürk Havalimanı'nda Diyabet Sergisi

Diyabet hastalığına dikkat çekmek amacıyla Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı “Biz Yanınızdayız” adlı poster sergisi bugün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali TAV Galeri’de açıldı.

Atatürk Havalimanı'nda Diyabet Sergisi
 
Diyabet ile ilgili poster sergisinin açılışında bir konuşma yapan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü kendi beden durumunu örnek göstererek esprili bir şekilde, ”Karşınıza böyle obez bir vücut ve diyabete açık potansiyel bir kütleyle çıkarak hitap etmenin açıkçası utancını yaşıyorum” diyerek sergilenen posterlerin amacına ulaşmasını dilediğini söyledi.
 
Törene katılan DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Sıtkı Zeybel, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve diğer ilgililer açılış kurdelasını kesti.
 
Sağlık Bakanlığı projede yer alan 5 posteri özel ödülle ödüllendirerek diyabet farkındalığını artırmak amacıyla farklı platformlarda kullanma kararı aldı.
 
“Tedavi Edilmeyen Diyabet Uzuv Kayıplarına Neden Olur”, “Göz Görmeyince Gönül Katlanmaz” (Olası görme kayıpları için), “Kemer Sıkıyorsa Durum Sıkıntılı (Bel ölçüsü kadınlarda 80Cm. Erkeklerde 100Cm.), “Ağzımızın Tadı Kaçmasın”, “Yedikleriniz Sizi Tüketmesin”, “Fil’i Gören 4 Kişiden Birisi Diyabettir”, “Açlık Kan Şekeri Üst Sınırı 100”, “Egzersizle Doğru Kabloyu Kesebilir, Diyabeti Önleyebilirsiniz”(Bomba düzeneği hazırlanmış dinamit lokumları), “Sadece Günde 30 Dakika Yürüyüş” , “Dünyada Tahmini 382 Kişi Diyabetli” gibi Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış ilginç 60 posterden oluşan sergi 18 Kasım- 18 Aralık tarihleri arasında bir ay süreyle TAV Galeri de ziyaret edilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER