Atatürk Büstü Tartışması Bitmedi

Rize’de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) yeni binası önüne caddeye sırtı dönük olarak konulan Atatürk büstü, gelen tepkiler üzerine  düzeltildi ve yüzü caddeye dönük olarak yerleştirildi. Ancak bu kez de büstün önünde yeterince boş alan olmaması yeni tartışma konusu oldu.

Atatürk Büstü Tartışması Bitmedi
Camiönü Mahallesi Menderes Bulvarı’nda TOKİ tarafından bir firmaya ihale edilen ve yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Rize İl Müdürlüğü’nün yeni binasının girişine Atatürk büstü yerleştirildi. Ancak büstün sırtının caddeye dönük olarak konulması, tepkilere neden oldu. Vatandaşlar SGK İl Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Henüz teslim almadıkları bina önündeki Atatürk büstü için gelen tepkiler üzerine, ’Yanlışlık varsa düzeltilir’ diyen SGK Rize İl Müdürü Yusuf Baltacı harekete geçti ve aradan 20 gün geçtikten sonra büst, yüzü caddeye dönük olarak monte edildi. 
 
Ancak bu kez büstün önünde yeterince boş alan bulunmaması yeni tartışma konusu oldu. Büstün bu şekilde yerleştirilmesinin yanlış olduğunu savunan vatandaşlardan Resul Baş, “Önünden geçmek isteseniz geçemezsiniz. Daha açık bir alanda olmalıydı. Daha güzel görünen bir yere konabilirdi” dedi. Büstün yanlış yerleştirildiğini söyleyen Sedat Karataş ise, “ Kamu yöneticileri burada toplanarak Atatürk’ün arkasında mı duracak? Böyle şey olur mu?” diyerek tepkisini dile getirdi, büste daha uygun bir yer bulunması gerektiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER