Ata'nın Manisa'ya Gelişinin 89'uncu Yılı

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanından sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 89’uncu yıldönümü için Tren Garı’nda temsili karşılama töreni düzenlendi.

Ata'nın Manisa'ya Gelişinin 89'uncu Yılı
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 89’uncu yıldönümünde Manisa Garı’nda temsili karşılama töreni düzenlendi. Temsili karşılama törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, CHP’li Manisa Milletvekili Özgür Özel, 1’inci Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Mavi trenin sireninin duyulmasıyla birlikte alkışlar yükseldi. Trenden inen iki öğrenci Türk bayrağını Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a verdi. Vali Bektaş bayrağı öpüp, alnına koydu. Karşılamanın ardından, kurtuluş dönemi resimleri ve Atatürk resimlerinin bulunduğu sergi gezildi.
 
ZİYARET SIRASINDA YAPILAN KONUŞMALAR OKUNDU
 
Karşılama töreninin ardından Manisa Garı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar dev Atatürk posteri, Türk bayrakları ve askeri bando eşliğinde yüründü. Manisalılar özellikle marşlar söyleyerek yürüyen askerleri alkışladı. Balkonlardan sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar marşlara eşlik etti. Cumhuriyet Meydanı’nda Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, kentte huzur ortamında yaşadıklarını ve Atatürk’ün sağladığı huzurun bozulmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi. Etkinlik kapsamında dönemin belediye başkanı Bahri Sarıtepe’nin Atatürk için yaptığı ’Hoş geldin’, Ulu Önder’in de cevap konuşmaları okundu. Daha sonra Manisa İl Halk Kütüphanesi’nde Atatürk kitapları sergisinin açılışı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER