Asma Kilitli Eşyasız Evden Huzurevine

Karabük’te, üvey kızının evinde bakamadığı gerekçesiyle eşyasız eski bir eve yerleştirip üzerine kapıyı kilitlediği alzheimer hastası 82 yaşındaki Vasfiye Ünal, komşularının şikayeti üzerine polis eşliğinde Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekiplerince alınıp huzurevine yerleştirildi.

Asma Kilitli Eşyasız Evden Huzurevine
Vasfiye Ünal’ın, ilk eşi öldükten sonra ikinci evliliğini yaptığı eşi de 8 ay önce öldü. İki eşinden de çocuğu olmayan Vasfiye Ünal, ikinci eşinin ilk eşinden olan üvey kızı Satiye İ.’nin Bayır Mahallesi’ndeki evinde kalmaya başladı. Satiye İ., iddiaya göre bakamadığı gerekçesiyle üvey annesi alzheimer hastası Safiye Ünal’ı, 1 hafta önce aynı mahallede 180 liraya kiraladığı 2 katlı eski evin alt katına yerleştirdi.
 
POLİSTEN YARDIM
 
1 haftadır, yatak, battaniye ve soba dışında tek bir eşyanın bulunmadığı, kapısı asma kilitle üzerine kilitlenen evde yaşayan Vasfiye Ünal’ın durumunu fark eden komşuları Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne haber verdi. Eve gelen görevliler, asma kilidi açamayınca polisten yardım istedi.
 
’SOĞUKTAN YATIYORUM’
 
Polis, yaşlı kadının üvey kızı ve onun eşini bularak eve getirdi. Satiye İ.’nin kapıyı açmasıyla içeriye giren polis ve görevliler, Vasfiye Ünal’ı, eşyası olmayan, ahşap tabanın üzerine konulan çarşafsız yatakta yatarken buldu. Elektrik ve suyu bulunmayan evde 1 haftadır tek başına yaşayan Vasfiye Ünal, soğukta üşüdüğü için battaniyeye sarılıp yattığını söyledi. Vasfiye Ünal, "Çok şükür hasta değilim. Soğuğa soba dayanmıyor. Soğuktan yatıyorum" dedi. 
 
HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLDİ
 
Huzurevine gitmek istemeyen ve görevliler tarafından ikna edilen Vasfiye Ünal, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Yücel Huzurevi’ne yerleştirildi. Vasfiye Ünal, huzurevine yerleştirildikten sonra ise mutlu olduğunu söyledi. Ünal, "Allah razı olsun herkesten. Hamdolsun iyiym. Artık üşümüyorum" diye konuştu.
 
Huzurevi Müdürü Murat Sevinç, Vasfiye Ünal’ın artık emin ellerde olduğunu söyledi.
 
’O DA RAHAT ETSİN BİZ DE RAHAT EDELİM’
 
Satiye İ., 8 aydır üvey annesine kendi evinde baktığını belirterek, "Altına koyduğum bezini, taktığım sondasını attı. Altına bir şey koydurtmadı. Mecbur kaldım. Evde yemek yemeyecek hale geldim. Evimiz çok berbat oldu. Evimiz müsait değil. O da rahat etsin biz de rahat edelim istedim. 1 hafta önce ev kiraladık. ’Gelip giderek bakarız burada’ dedim. 3 öğün yemeğini getiriyorduk. Köyden de eşyasını getirecektik ama nasip olmadı, getiremedik. Huzurevine de gitmemişti" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER