banner9

Askerlere Moral İçin Yemek Gönderdiler

Kilis’te, sosyal medyadan örgütlenen 200 kadın evlerinde hazırladıkları yemekleri bugün Suriye sınırındaki birliklerde görevli askerlere ulaştırdı.

Askerlere Moral İçin Yemek Gönderdiler
Kilis’te oturan 24 yaşındaki Tuba Akbal, sosyal medya hesabından önceki gün Suriye sınırında görevli askerlere moral amacıyla evlerde yapacakları yemekleri göndermek için çağrıda bulundu. Akbal’ın bu çağrısına kısa süre içerisinde 200 kadın olumlu yanıt verdi ve yemeklerin hazırlanarak bugün Öğretmenevi’nde askeri yetkililere teslim edilmesi kararlaştırıldı.
 
Organizasyonun ardından aralarında Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde eğitim alanların da bulunduğu 200 kadın, evlerinde hazırladıkları bazıları Kilis’e özgü yemek ve tatlıları Öğretmenevi’ne getirdi. Kilis Öğretmenevi’ne gelen kadınları burada 1’inci Hudut Tabur Komutanı Albay Alparslan Kılınç, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve STK temsilcileri ile askerler karşıladı. Getirilen yemekleri teslim alan askerler, ev kadınlarına teşekkür etti.
 
Kadınlar, kendilerine teşekkür eden askerlerle sohbet ederek, vatani görevinde başarılar diledi ve sürekli olarak kendilerine dua ettiklerini söyledi. Askerlere moral amacıyla yemek yaptıklarını dile getiren kadınlar, “Bizlerin evlerimizde rahat uyumamız için sınırda görev yapan askerlerimize moral amacıyla yemek ve tatlılar hazırladık. Amacımız askerlerimize moral vermek ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek” dedi.
 
Öğretmenevine gelen organizasyonu yapan Tuba Akbal’ın 7 yaşındaki yeğeni Sümeyye Akbal da yazdığı kısa mektubu ile askerlerin ilgi odağı oldu.
 
Bir süre sohbetin ardından kadınlar tarafından hazırlanan yemekler, araçlarla sınır karakollarına gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER