'Asker ve Polise Vur Emri Verilsin'

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Türkiye sınırları dışında yaşanan olaylar nedeniyle bazı şehirlerde askere ve polise, öldürmek amacıyla molotof, taş ve havai fişek atıldığını belirterek, "Bu hainleri durdurmak için askerimize ve polisimize yasal olarak "Vur emri’nin verilmesini istiyoruz" dedi.

'Asker ve Polise Vur Emri Verilsin'
Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, son günlerde Türkiye’de yaşanan şiddet olaylarına tepki göstererek, "Türkiye sınırları dışında yaşanan olayları bahane ederek bazı şehirlerde sergilenen şiddet eylemlerini kınıyor ve lanetliyoruz. Bu kişileri sokağa çıkaran caniler bu ülkenin bir adım ileriye gitmesini istemeyen şahıslardır. Bu kişilerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de sözlerine itimat edilmesi bizleri her zaman derinden üzmüştür" dedi.
 
"ASKERE VE POLİSEVUR EMRİ’ VERİLMESİNİ İSTİYORUZ
 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine okul, hastane, baraj gibi yatırımlar yapıldığını belirten Hızal, "Kendilerini Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olarak gösteren kişiler, buradaki yatırımları sekteye uğratmak ve bu bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizin cahil kalması için ellerinden gelen her türlü alçaklığı ve hainliği yapmaktadırlar. Bu olaylardan sonra zarar gören her zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti, o bölgenin esnafı, tüccarı ve halkı olmuştur. Kürt kardeşlerimizin bunun çok iyi analiz etmeleri ve aklı selim düşünmeleri gerekmektedir" diye konuştu. 
 
Kamu kurum ve kuruluşlarına zarar verenlere gerekli cezaların verilmesini isteyen Hızal, şöyle devam etti:
 
"Al bayrağımızın ve Ulu Önder Atatürk’ün büstünün indirilmesine cüret eden hainler, askerimizi ve polisimizi öldürmek için molotof, havai fişek ve patlayıcı madde atıyorsa bu hainleri durdurmak için askerimize ve polisimize yasal olarak ’vur emri’nin verilmesini istiyoruz. Molotof, taş ve havai fişek atanlara, araçları yakanlara, evlere, işyerlerine, bankalara, kamu kurum ve kuruluşlarının bina ve araçların zarar veren kişilere gerekli cezaların verilmesini, bu kişilerin mal varlıklarının araştırılarak verilen bu zararların karşılanması için gerekli kanun çalışmalarının yapılmasını ve acilen çıkarılmasını istiyoruz. Ayrıca bu kişilerin devletten aldıkları sosyal haklarının kesilmesini istiyoruz."
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER