banner9

Asker Özdemir'i Böyle Karşıladı

Kurban Bayramı nedeniyle Yunanistan sınırındaki birlikleri ziyarete giden Edirne Valisi Günay Özdemir, takım komutanı Üsteğmen tarafından "Asil Türk milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin, bölünmez bütünlüğünü sorumluluk bölgesinde korumakla görevli birliğim, vatan ve millet uğrana seve seve can vermeye hazırdır sayın valim" diyerek karşılandı.

Asker Özdemir'i Böyle Karşıladı
 
Edirne Valisi Günay Özdemir, 54’üncü Mekanize Piyade tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan ve Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ile birlikte Kurban Bayramı nedeniyle sınır birliklerini ziyaret etti. Yunanistan sınırında Pazarkule Karakolu’na giden Vali Özdemir, girişte takım komutanı Üsteğmen tarafından, "Asil Türk milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin, bölünmez bütünlüğünü sorumluluk bölgesinde korumakla görevli birliğim, vatan ve millet uğrana seve seve can vermeye hazırdır sayın valim" sözleriyle karşılandı.
 
Birlikteki askerlerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Vali Özdemir ve beraberindekiler daha sonra askeri kuleye çıkarak Yunanistan sınırındaki güvenlik tedbirleriyle ilgili bilgi aldı.
 
ARDA VE MERİÇ’İN BULUŞTUĞU NOKTAYA GİTTİ
 
Ardından Yunanistan ile Türkiye arasındaki sınırı oluşturan Arda ile Meriç nehrinin birleştiği noktadaki Arda sınır bölüğüne geçen Vali Özdemir ve beraberindekiler buradaki görevli askerlerin Kurban Bayramlarını kutlayıp sohbet etti. Sınır devriyeleri, Yunanistan ile askeri ilişkiler konularında bilgi alan Vali Özdemir, Arda ve Meriç nehrinin birleştiği bölgeyi inceledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER