Asker İzninde Hırsızlık Yaptı

Konya’da, askerden hava değişimi iznine gelen 21 yaşındaki R.K., iki ayrı evden dizüstü bilgisayar çaldığı iddiası ile polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Uyuşturucu almak için hırsızlık yaptığını ileri süren er R.K. polisteki işlemlerinin ardından Merkez Komutanlığı’na teslim edildi.

Asker İzninde Hırsızlık Yaptı
 
Konya’nın merkez Selçuklu İlçesi Buhara Mahallesi’nde 5 gün arayla birbirlerine yakın iki evin PVC mutfak kapılarının zorlanarak içeriye girilmesi ve 2 dizüstü bilgisayarın çalınması üzerine polis bölgede çalışma başlattı. Şüphelinin hırsızlığın gerçekleştiği bölgeye yakın bir yerde oturduğu ihtimali üzerinde duran ekipler, şüpheli kişiler üzerine yoğunlaştı. Dün saat 17.00 sıralarında devriye görevi yapan ekipler İsmail Kaya Caddesi’nde durumundan şüphelendikleri R.K.’yi durdurdu. Hırsızlık olayları ile ilgili sorular yöneltilmesi üzerine paniğe kapılarak tutarsız ifadeler veren R.K. detaylı inceleme için Hırsızlık Büro Amirliği’ne götürüldü. Sorgulama sırasında iki hırsızlık olayını da kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf eden R.K.’nin polise, "Ankara’da er olarak askerlik yapıyorum. 40 gün hava değişimi iznine ayrıldım. Uyuşturucu bağımlısıyım. Param yoktu. Uyuşturucu almak için bilgisayarları çaldım. Bilgisayarları internet kafelere 475 liraya sattım ve uyuşturucu aldım" diye ifade verdiği öğrenildi.
 
Poliste herhangi bir suç kaydı bulunmayan Reha K., hakkında düzenlenen evrakların ardından Merkez Komutanlığı’na teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER