Asırlık Ağaç Kütükleri, Mobilya Oldu

Kayseri'de ilgi gören Kayseri 6’ncı Mobilya Fuarı’nda, asırlık kütüklerden yapılan doğal koltuk, sandalye, bank, masa, sehpa ve aynalar parekende ve toptan, kapış, kapış satıldı.

Asırlık Ağaç Kütükleri, Mobilya Oldu
Karadeniz Bölgesi, Kayseri,Hatay ve Tokat’taki mobilya üreticileri tarafından reyonlarda sergilenen özellikle 300-600 TL arasında satışa sunulan üçlü sehpalar beğenildi. 1000-1500 TL’den satılan masalar, 500 TL’den satışa sunulan tekli koltuk ve 600-750 TL’den satılan boy aynaları da ziyaretçilerin dikkatini çekti. TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen fuara katılan firma yöneticilerinden İsmail Özkaya, şöyle dedi:
 
"Mobilya sektöründe doğal ürünlere dönüş var. Özellikle asırlık ağaçların kütüklerinden yapılmış masa ve sehpa takımları çok tuttu. Bahçeler başta olmak üzere değişik mekanlarda kullanılan bu doğal malzemeler sudan etkilenmiyor. İz ve koku yapmıyor. Kullanımı da temizliği de kolay. Doğal özelliğiyle yaşam alanlarında insanlara doğayla iç içeymiş duygusunu yansıtıyor."
 
Yurt dışından 19 ülkeden 91 kişilik heyetinde katılarak incelemelerde bulunduğu Kayseri 6’ncı Mobilya Fuarı’nı, 4 gün içerisinde 53 bin 750 kişinin gezdiği belirlendi.
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER