banner24

Aşırı Dozda Hap İçen 5 kız Öğrenci Ölümden Döndü

Isparta Sütçüler ilçesindeki bir lisede yatılı okuyan 16 yaşlarındaki 5 kız öğrenci, içtikleri ilaçlardan dolayı zehirlenme şüphesiyle Isparta'ya getirildi. Yapılan araştırmada Sütçüler Çok Programlı Lisesi 2.sınıfta okuyan 5 kız öğrencinin, ilaç içerek ölmek istediği ortaya çıktı.

Aşırı Dozda Hap İçen 5 kız Öğrenci Ölümden Döndü

 

 Olay sabah saatlerinde meydana geldi. Bir gün önce yurttan kaçan kız öğrenciler, ailelerine haber verileceği endişesiyle aşırı dozda ağrı kesici ilaç içti. Durumun fark edilmesi üzerine öğrenciler, derhal Isparta Doğum Hastanesi acil servisine getirildi. Burada ilk muayeneleri yapılan kız öğrencilerin mideleri yıkandı. Ardından kız öğrencilerin 3'ü Doğum Hastanesi, 2'si Özel Şifa Hastanesi yoğun bakım servislerine gözlem amaçlı olarak kaldırıldı. 
 
 Kız öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Doğumevi Başhekimi Op.Dr. Mustafa Çelik, hastaların genel durumunun uyu olduğunu, gözlem amaçlı olarak yoğun bakıma aldıklarını, bugünü gözlem amaçlı olarak yoğun bakımda geçireceklerini açıkladı. 
 
 Bu ve buna benzer olayların yaşanmaması için ailelere tavsiyelerde de bulunan Çelik, "Çocuklarımızla iletişimimizi iyi tutalım. Yaş itibari ile çok hassas dönemdeler. İletişim her şeyden önemli. Çocuklarımız bizimle rahat konuşabilmeli. Zorbalıkla çocuklarımıza söz geçiremiyoruz. Her zaman alttan alarak iletişimimizi iyi tutmaya çalışalım." dedi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER