'Asıl Terör Örgütü Rusya'dır'

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Bayırbucak Türkmenleri için topladığı gıda, barınma ve ilaç malzemeleri, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne ulaştı.

'Asıl Terör Örgütü Rusya'dır'
 
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Bayırbucak Türkmenleri için topladığı gıda, barınma ve ilaç malzemeleri, Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne ulaştı.
 
28 TIR ve 8 kamyondan oluşan yardım malzemelerin boşaltıldığı depoya gelerek çalışmaları izleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Suriye’de iç savaşın başladığı günden bu yana yoğun bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Bayırbucak Türkmenlerinin havadan Rus savaş uçakları tarafından bombalandığını, karadan da Suriye ordusu, İranlı Şii milisler ve Hizbullah’ın katliamına maruz kaldığını savunan Kılavuz, bu meselelere sessiz kalmayacaklarını söyledi.
 
Yardım faaliyetlerini yerinde incelemek üzere Yayladağı ilçesine gelen Kılavuz, buradaki bir binada Türkmen temsilcilerle görüştü. Daha sonra yardım TIR’larının boşaltıldığı depoya gelen Kılavuz, burada görevlilerden bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Özellikle son günlerde Türkmendağı’na saldırı yapıldığını belirten Kılavuz, şunları söyledi:
 
"Soydaşlarımızın Rusya’nın havadan bombardımanına maruz kaldığını bilmekteyiz. Karadan da Esed’in güçleri, İran’ın Şii milisleri, Hizbullah güçleri soydaşlarımıza yönelik birçok katliamı gerçekleştirmekteler. Biz bu meselelere asla sessiz kalamayız. Şu ana kadar Türkiye, Suriye ve Irak’taki 1 milyon soydaşımıza ayni ve nakdi yardım ulaştırdık. Son iki haftadır Türkmendağı’ndaki soydaşlarımız, alçakça, namussuzca katledilmektedirler. Bu meseleyle ilgili yurt genelinde basın açıklamaları ve imza kampanyaları gerçekleştirdik. Protestolarımızı yaptık. Soydaşlarımız ateş altında yanıyorlar. Onların maalesef yalnız kaldığını görmekteyiz. Ülkü Ocakları olarak, canımızdan vazgeçeriz, Türkmen soydaşlarımızdan vazgeçmeyiz. Türkmendağı’ndan vazgeçmeyiz. Yardımı bugün itibariyle Yayladağı’na ulaştırdık. Bunlardan ilk olarak 5 TIR’ı Bayırbucak bölgesindeki soydaşlarımıza dağıtılacak. Ayrıca, Türkmen temsilcilerle de az önce bir görüşme yaptık. Hatay’da, Yayladağı’nda sınır bölgesinde yaşayan Türkmenlere de bu yardımlar ulaştırılacak".
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER