Artvin'de Öğrencilerin Ulaşım Eylemi

Artvin’de, Çoruh Üniversitesi’ne iki dolmuş ile gidip dönmek zorunda olan öğrenciler, protesto gösterisinde bulundu. Valiliği ve belediyeyi soruna çözüm bulmaya çağıran öğrenciler, kent merkezine giden yolu da bir süre için trafiğe kapattı.

Artvin'de Öğrencilerin Ulaşım Eylemi
Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi’ne gidebilmek için kent merkezinden önce minibüslerle Çayağzı Mahallesi’ne ulaşan öğrenciler, buradan da Seyitler köyüne giden minibüslere binmek zorunda kalıyor. Çoruh Üniversitesi’ne gidiş geliş için her gün 6 lira ödeyen öğrenciler, sorunun çözümü için eylem yaptı. Çayağzı’nda bir araya gelen yaklaşık 300 öğrenci, soruna çözüm bulunmasını istedi.
 
‘Dolmuş hakkımız, söke söke alırız’, ‘Müşteri değil öğrenciyiz’, ‘Çift dolmuş tarifesine son’, ‘Uzun ince bir yoldayız, üşüyoruz gündüz gece’ ve ‘Aktarma yok yola devam’ gibi pankartlar taşıyan ve sloganlar atan öğrenciler, Artvin kent merkezine giden yolu da yaklaşık 20 dakika için ulaşıma kapadı. Uzun araç kuyruğu oluşan yol, bir ambulans gelince ulaşıma açıldı. Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) öğrencileri adına konuşan Öğrenci Konseyi Başkanı Ogün Erdem, öğrencilerin kente can kattığını anlattı, valiliğin ve belediyenin kendilerine sahip çıkmasını, konuya el atarak soruna çözüm bulmasını istedi.
 
Bu sırada kapatılan yolda uzun araç kuyruğu oluştu. Yolu kapatan öğrenciler hasta getiren bir ambulansa yol verdi. Öğrenciler basın açıklamasının ardından ellerindeki pankartlarla sloganlar eşliğinde AÇÜ Eğitim Fakültesi’ne kadar yürüdü.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER