banner51

'Artık Bu Ateşe Çare Bulunsun'

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde PKK’lıların silah saldırısında şehit olan 3 askerden dün toprağa verilen 20 yaşındaki Yunus Yılmaz’ın babası Saim Yılmaz, saldırıdan yarım saat önce oğluyla telefonla görüştüğünü belirterek, "Oğlum bana, annesine cep telefonu aldığını ve bunu kargoya vermek için çarşı iznine çıktığını söylemişti. Yarım saat sonra aradım ulaşamadım. Benim ciğerim yandı ama başkalarınınki yanmasın. Artık bu ateşe bir çare bulunsun" dedi.

'Artık Bu Ateşe Çare Bulunsun'
Yüksekova’da şehit olan Yunus Yılmaz, dün memleketi Bingöl’ün Karlıova İlçesi Dörtyol Köyü’nde Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi. Yılmaz ailesi, Türk bayrakları astıkları evlerinde başsağlığına gelenleri kabul ediyor. Çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş, şehit babası eski korucu olan inşaat işçisi Saim Yılmaz’a başsağlığı dileklerinde bulunarak sabır diliyor.
 
Baba Saim Yılmaz, şehit oğlu Yunus ile olaydan yarım saat önce cep telefonu ile konuştuğunu ifade ederek, "Oğlumla en son suikastten yarım saat önce konuştum. Bana annesine telefon aldığını ve Kovancılar’da bulunan tek kargo şirketine verdiğini söyledi. Ben de ona neden aldın paran yoktur dedim. O da önemli olmadığını söyledi. Konuştuktan yarım saat sonra tekrar aradım ona ulaşamadım. Oğlumun şehit haberini aldığımda evdeydim. Ona bu suikastı yapanların yakalanmasını istiyorum. Oğlumu kaybettim devletimiz sağolsun. Devlet büyüklerimiz ve Genelkurmay Başkanımız aradı, devletimiz bizi yalnız bırakmadı, hepsine teşekkür ediyorum. Benim ciğerim yandı ama başkalarınınki yanmasın. Artık bu ateşe bir çare bulunsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER