banner51

Art Arda 11 Kapı Aşıldı!

Polis 11 kapıyı aşıp içeriye girene kadar bilgisayarları ve belgeleri yakmışlar.

 

Terör örgütü DHKP-C'ye yönelik geçtiğimiz cuma günü düzenlenen operasyonda 67'si İstanbul'da 97 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonlarda Gurup Yorum üyeleri ve bazı avukatlar da gözaltına alınmıştı. Operasyonun İstanbul ayağında polis, Gençlik Federasyonu ve Yürüyüş Dergisi'nin bulunduğu adreslere itfaiye yardımıyla pencerelerden girdi. Bu anlar polis kameralarına da yansıdı.
 
GÖRÜNTÜLER KAMERALARA DA YANSIDI
 
Görüntüler, polisin olay yerine seyriyle başlarken, Yürüyüş Dergisi'nin bulunduğu binanın önünde bir itfaiye aracı görülüyor. Birkaç özel harekat polisi itfaiye merdiveninin sepetine biniyor. Yükseltilen merdivendeki polisler camı kırarak içeriye giriyor. Baskın yapılan bir diğer adres olan Gençlik Federasyonu'nun bulunduğu adreste de benzer görüntüler yaşanıyor. İtfaiye merdiveni yardımıyla özel harekat polisleri pencereden içeriye giriyor.
 
11 KAPI İLE KARŞILAŞTI
 
Polisin gerçekleştirdiği operasyonda bir çok adreste, peş peşe yapılmış birden fazla kapı ile karşılaştığı belirtilirken, İdil Kültür Merkezi'nde peş peşe yapılmış 11 kapı ile karşılaştığı öğrenildi. Polis bu kapıların bazılarını keserken bazı kapılarda kırılarak polis içeriye girdiği öğrenildi. Bazı kapıların kesilmesi bazılarının ise kırılma anları polis kameralarına yansıdı.
 
YANMIŞ BELGELERLE KARŞILAŞILDI
 
Kapıları kırarak ve keserek içeriye giren ekiplerin yanmış doküman ve bilgisayar parçalarıyla karşılaştığı öğrenildi. Yanmış belgelerin ve bilgisayar parçalarının bulunma anları da polis kameralarına yansıdı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2013, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER