Arkadaşlarının Havaya Attığı Öğrenci Kolunu Kırdı

Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde, ortaokul 1’inci sınıf öğrencisi Halil S., iddiaya göre, diğer öğrencilerin kol ve bacaklarından tutarak havaya atması sonrası yere düştü ve kolu kırıldı. Aile olayla ilgili suç duyurusunda bulunurken, okul yönetimi çocuklar hakkında soruşturma başlattı.

Arkadaşlarının Havaya Attığı Öğrenci Kolunu Kırdı
 
Olay, 2 Ekim Perşembe günü Çay İlçesi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nda meydana geldi. Öğle arasında okul bahçesindeki yeşillik alanda, son sınıfta okuyan 5 öğrenciyle oynayan ortaokul 1’inci sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Halil S., iddiaya göre, diğer öğrencilerin kol ve bacaklarından tutarak havaya attıktan sonra düştü. Yaralanan öğrenci, okul yöneticileri tarafından çağrılan ambulansla Afyonkarahisar’a gönderildi. Özel bir hastanede tedaviye alınan Halil S.’nin 2 yerinden kırık olduğu tespit edilen sağ kolu alçıya alındı. Halil S.’nin ailesi olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 
"ÇOCUĞUM ZARAR GÖRDÜ"
 
Anne Tülay S., oğlunun kaza geçirdiğini duyunca okula gittiğini belirtirken, şunları söyledi:
 
"Geçen hafta perşembe günüydü, arkadaşları eve gelerek Halil’in okulda kaza geçirdiğini söyledi. Hemen okula koştum. Ambulansı görünce şok geçirdim. Yerler kandı. Hemen ambulansa bindirdiler. Çocuğum 2 saat yerde bekletilmiş. Tepki gösterince okul müdürü bana bağırdı, ’Burada benim sözüm geçer, kes sesini’ dedi. Afyonkarahisar’da özel bir hastaneye götürdüm. Sağ kolu iki yerinden kırık. Ameliyat olacak. Çocuğum zarar gördü, ben de hakarete uğradığım için savcılığa şikayet ettim."
 
"OKUL MÜDÜRÜ TEHDİT ETTİ"
 
Olayla ilgili okul yönetiminin soruşturma açmadığını iddia eden anne Tülay S., şöyle konuştu;
 
"Olan çocuğuma oldu. Bu öğrenciler okulda küçüklere terör estiriyormuş. Bu, okul açıldığı günden itibaren devam ediyormuş. Emniyet bahçedeki kameralardan bu çocukları tespit etti. Soruşturma başladı. Şikayetçi olduğum için okul müdürü beni tehdit etti. Suçlular cezasını çeksin." 
 
MÜDÜR: BAĞIRMADIM, UYARDIM
 
Okul Müdürü Ramazan Er ise, anne Tülay S.’nin ’tehdit edildim’ iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtirken, şöyle dedi:
 
"Olay öğle arası oldu. Aileye biz haber verdik. Velilerini çağırarak 5 öğrenci hakkında tutanak tuttum, ailelerin ve çocukların imzasını aldım. Olayla ilgili görüntüleri bizzat polise teslim ettim. Çocuklara ve ailelerine, ’Halil’den ve ailesinden özür dileyin’ dedim. Anneye bağırmadım, sakin olması için uyardım."
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER