banner9

Ardahan'da Kura Nehri Dondu

Ardahan’ın Göle İlçesi’nden doğan Kura Nehri, geceleri sıcaklığın sıfırın altında 20 dereceye kadar düşmesi sonucu buz tuttu.

Ardahan'da Kura Nehri Dondu
 
Ardahan kent merkezinden geçerek Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin yüzeyi, hava sıcaklığının bir anda düşmesiyle yüzeyi dondu. Geçen yıllara göre erken donan Kura Nehrinin, çetin geçecek kışın habercisi olduğunu söyleyen Ardahan’lılar Kura nehri etrafında gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Kent merkezinde de etkili olan soğuk hava nedeniyle çeşme ve şadırvanlar buz tuttu. Ardahan’da, ağaçların üzerine düşen kırağı adeta görsel şölen oluşturdu.
 
Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü kentte, araçlarını çalıştırmakta güçlük çeken sürücüler, değişik yöntemlere başvuruyor. Soğuk hava nedeniyle araçları donan vatandaşlar her yıl aynı zorluklarla mücadele ettiklerini Ardahan’da güneş’in bile üşüdüğünü söyleyerek, donan araçlarımızı çalıştırmak için altında ateş yakıyoruz, pürmüzle ısıtıyoruz, aküye takviye uyguluyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER