Ardahan Buz Kesti: Göle -26.3

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Ardahan’ın Göle İlçesi dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında 26.3 derece oldu. Türkiye’nin en soğuk merkezleri arasında Ardahan’ın Göle ve Çıldır ilçeleri ilk sırayı aldı.

Ardahan Buz Kesti: Göle -26.3
 
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, dün gecenin en düşük sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan’ın Göle’de 26.3, Çıldır’da 25.3, Erzurum Yakutiye, Kars’ın Meydan, Selim ile Ardahan’a bağlı Hanak’ta 22, Kars’ta 20, Ardahan’da 18, Ağrı’da 13, Erzincan’da 4, Muş’ta 2 dereceyi buldu. Kent merkezindeki kar kalınlıkları  Ağrı’da 50, Muş’ta 28, Erzurum’da 22, Kars’ta 20, Ardahan’da 17, kayak merkezlerinde  Konaklı’da 112, Sarıkamış ve Palandöken’de 105 santimetre olarak ölçüldü.
 
Bölgeyli etkisi altına alan ayaz nedeniyle sabah saatlerinde araçlarını çalıştırmak isteyenler zorlandı. Bölge beyaz örtü altında olduğu için yabani ve sokak hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekti. Bu nedenle merkezlere kurt, tilki, ayı gibi hayvanlar inerek çöplüklerde yiyecek aramaya devam ediyor. Kırağının etkisiyle ağaçlarda kartpostallık görüntüler oluşurken, Ardahan’da bir çay ocağında garsonluk yapan 30 yaşındaki Şahin Morkoç, esnafa çay servisi yaparken kısa kol gömleği ile dolaşması dikkat çekti. Karlarda yuvarlanan Morkoç, "Türkiye’nin en soğuk kentindeyim ama üşümüyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER