Aramızda Vali Var

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, tebdili kıyafetle Erzincan kış turizm merkezi olan Munzur Dağı’nın eteğindeki Ergan Kayak Tesislerinde incelemede bulundu.

Aramızda Vali Var
5 ay önce Erzincan’da göreve başlayan Süleyman Kahraman, zaman zaman yaptığı denetimlere bir yenisini daha ekledi. Vali Kahraman, kış sporları merkezindeki bazı şikayetleri yerinde görmek amacı ile tebdili kıyafet ile denetime çıktı. Paltosunu üzerine giyen, bere ve gözlük takan Kahraman, ağzında sakız ile çıktığı denetimde vatandaşlar ile konuşarak sorunları dinledi. Sıraya girerek gondol ve telesiyeje binen, fiyatlar konusunda vatandaşlar ile konuşan Vali Kahraman, görüştüğü kişilere bazen kendisini turist, bazen de başka bir ilden toplantı için gelen emniyet müdürü olarak tanıttı. Genellikle vatandaşların şikayetlerini soran ve fiyatların pahalı olup olmadığını araştıran Süleyman Kahraman, tanınmamak için de ara sıra yüzünü gizledi. Kahraman, konuşmanın sonunda beresini ve gözlüğünü çıkartarak kendisini tanıtınca vatandaşlar kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Bazılar ise Vali Kahraman ile selfie çekerek bu anı ölümsüzleştirdi.
 
’DENETİMLER SÜRECEK’
 
Vali Süleyman Kahraman Ergan Dağı’nın çok önemli bir kayak merkezi olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Buraya gözümüz gibi bakmamız gerekiyor. Ben burası ile ilgili bazı şikayetler ve serzenişler oldu. Bunun giderilmesi konusunda yetkililere talimat verdim. Buna rağmen şikayetler devam edince, kendim yerinde incelemeyi uygun gördüm ve bu şekilde tebdili kıyafetle incelemek istedim. İncelemeden olumlu sonuçlar çıkardım. Vatandaşların şikayetlerini dinledim, fiyat konusu dışında pek bir şikayet yok. Denetimlerimiz, gerektiği zaman hangi kurum olursa olsun devam edecek. Haberli denetim de olacak ama, sonuç almadığımız taktirde bu denetimler sürecek."
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER