banner51

Araçlarla Barikat Oluşturdular

Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı kışlasında olası bir askeri hareketliliği engellemek amacıyla İslahiye Belediyesi iş makinesi ve araçlarıyla yola barikat oluşturdu.

Araçlarla Barikat Oluşturdular
Ankara ve İstanbul’da bir grup askerin darbe kalkışmasının ardından gece yarısı binlerce kişi yapılan çağrılar üzerine ilçe merkezinde toplandı. Ellerinde bayraklarla meydanda askeri darbe girişimini protesto eden kalabalık, sık sık tekbir getirdi. Meydanda toplanan ve darbe girişimine tepki gösteren kalabalık, İlçe Müftüsü Ramazan Dolu’nun yaptırdığı duaya da hep birlikte eşlik etti. Kalabalığa hitap eden İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural de darbecilerin halk iradesini yok saymaya çalıştığını ancak milletin dik duruşuyla buna izin vermeyeceğini ifade etti.
 
Polisin güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardığı İslahiye’de bulunan 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı Kışlası önündeki yolun her iki tarafı da olası bir askeri hareketliliği engellemek amacıyla iş makinesi ve araçlarla oluşturulan barikat ile kapatıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 04:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER