banner9

Antalya'da Orman Yangını İşyerlerine Zarar Verdi

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde sosyete pazarı olarak adlandırılan bölgede gözleme dükkanında çıkan yangının ormanlık alana sıçraması sonucu 5 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü. Yangında, 5 gözleme dükkanı da yanarak kullanılmaz hale geldi. 

Antalya'da Orman Yangını İşyerlerine Zarar Verdi
 
Çakırlar Mahallesi’ndeki yangın, saat 20.00 sıralarında çıktı. Bölgede faaliyet gösteren bir gözleme dükkanında elektrik aksamındaki arıza nedeniyle başlayan yangın, büyüyerek önce komşu gözleme dükkanlarına daha sonra ormanlık alana sıçradı. Haber verilmesiyle bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler koordineli şekilde önce ormanlık alandaki yangına müdahale ederek büyümeden söndürdü. Çok sayıda söndürme ekibinin katıldığı çalışmalar daha sonra dükkanların söndürülmesi için devam etti. Ekipler, yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonunda yangını kontrol altına alarak tamamen söndürdü. Jandarma ekipleri, söndürme çalışmaları sırasında önlem alarak bölgeyi yaya ve araç trafiğine kapattı. 
 
İnceleme yapan Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, yangının tamamen söndürüldüğünü belirterek, can kaybı yaşanmadığını söyledi. Yangında 5 gözleme dükkanı ve 5 dönüm kızılçam orman alanının zarar gördüğünü aktaran Türk, "Ekiplerimizin hızlı müdahalesi sayesinde yangın büyük bir zarara yol açmadan söndürüldü" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER