Antalya'da Mezarlıklarda Arefe Hüznü

Antalya’da Ramazan Bayramı arefesi nedeniyle mezarlıklar doldu taştı. Andızlı ile Uncalı Mezarlığı’na gelerek yakınlarının kabrini ziyaret eden Antalyalılar, şehitlikleri de unutmadı. Mezarlıkta Yasin-i Şerifler okundu, dua edildi.

Antalya'da Mezarlıklarda Arefe Hüznü
Her bayram arefesinde olduğu gibi bu bayram da mezarlıklar, yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerle dolup taştı. Mezarlıklara gelenler araçlarını park etmekte zorlandı. Mezarlık önlerinde belediye ekipleri, ziyaretçilere çiçek, çikolata ve kolonya ikramında bulundu. Sabah saatlerinde başlayan ve ebediyete uğurladıkları yakınlarını ziyaret edenler yakınlarının kabri başında Yasin-i Şerif ve dualar okudu.
 
Uncalı Mezarlığı Şehitliği, şehit yakınlarının yanı sıra, mezarlığa gelenlerin akınına uğradı. Türk bayraklarının gölgesi altında dua edenler, şehit yakınlarına da başsağlığı diledi. Hakkari’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışma sonrası şehit düşen Uzman Çavuş Ali Daniyar’ın mezarı başındaki Türk bayrağındaki fotoğraf dikkati çekti. Daniyar’ın yakınları tarafından toplu iğneyle bayrağa tutuşturulduğu düşünülen fotoğraf, görenleri hüzne boğdu.
 
Arefe günü ölen yakınlarına dua ettiklerini söyleyen Beyza Cengiz, "Bayramdan önce gelip herkesin geçmişlerine dua ederek mekanlarının cennet olmasını diliyoruz. Yarın bayram. Büyükleri ziyaret edip küçükleri bekleyeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER