Antalya'da Havalimanı Yolunda Dönüş Kuyruğu

Ramazan Bayramı tatilinin en gözde merkezlerinden Antalya’da bayram tatilini geçirenler, oturdukları kentlere dönmeye başladı. Yoğun kuyruk nedeniyle Antalya Havalimanı girişi sabah saatlerinden itibaren tıkandı.

Antalya'da Havalimanı Yolunda Dönüş Kuyruğu
Antalya, Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye’nin birçok kentinden gelenlerin ilk tercih oldu. Bu bayramda tatil süresinin 9 gün olarak ve yaklaşık 1 ay önce açıklanmasının yanı sıra, bu yıl Rusya ve Avrupa pazarındaki kaybın da otel fiyatlarında düşüşe neden olmasıyla iç pazar hareketlendi.
 
Ramazan Bayramı tatilinde Alanya’dan Kaş’a kadar turizm destinasyonlarında yer yer yüzde 100 doluluğa ulaşıldı. Bayram tatili turizmde yaşanan kayıpları karşılamasa da sektöre merhem oldu ve dış politikadaki olumlu gelişmelerle birlikte moralleri de yerine getirdi.
 
YOĞUN ÖNLEMLER SÜRÜYOR
 
Bayram tatilinde otellerin yüzde 90- 95 doluluğa ulaştığı Antalya’da tatilciler ortalama 4-5 günlük tatil paketlerini tercih etti. Otellerin dışında da kent merkezine birçok kentten tatilciler gelirken; 9 günlük tatilin sona ermesine iki gün kala geri dönüşler de başladı. Antalya Havalimanı girişinde cumartesi sabahından itibaren uzun araç kuyrukları oluştu. Havalimanı girişinde polis ve özel güvenlik ekipleri tarafından uygulanan sıkı kontroller devam ediyor.
 
ANTALYA- KONYA YOLUNDA BAYRAM TRAFİĞİ
 
Ramazan Bayramı tatili için Antalya’ya gelenlerin dönüşe başlaması nedeniyle Antalya- Konya karayolunda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Antalya- Konya karayolunda araç kuyruklarının uzunluğu zaman zaman 1 kilometreyi buluyor.
 
Yoğunluk nedeniyle araçlar güçlükle ilerlerken, sıcak hava hem tatilcileri hem de araçları zor durumda bırakıyor. Araçları arıza yapan sürücüler yol kenarında beklemek zorunda kalıyor.
 
DOLULUK YÜZDE 100’Ü BULDU
 
Ramazan Bayramı’nın iyi geçtiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, hem kıyı hem de iç bölgelerde farklı alternatif anlamdaki tesislerin yüzde 100’e yakın, yüzde 90’larda doluluklara ulaştığını söyledi. İç turizmde çok ciddi canlılık yaşandığını belirten Ayık, "Hemen her bölgede katılım oldu. Bütün bölgeler Ege, Güney, hatta Karadeniz’de bile. Çünkü bayramın farklı bir özelliği var. Sadece tatil bölgeleri olarak değil eş, dost, aile ziyaretleri de çok yoğundu ve her anlamda iç turizm hareketi çok yoğundu" dedi.
 
9 günlük hareketliliğin sektörün yılbaşından bu yana yaşadığı kayıpların telafisi olamayacağını belirten TÜROFED Başkanı Ayık, "Önemli olan bundan sonrası, devamındaki sürecin nasıl olacağı. Yeni gelişmeler var ve bunların hızı, seyri süreci belirleyecek. En azından umutlar tekrar yeşerdi. Hem Rus, hem İsrail pazarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşanıyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER