banner9

Anneannesinin Eli Ayağı Oldu

Sinop’ta 20 yaşındaki Ayhan Tezel, cilt kanseri olan anneannesi 82 yaşındaki Nazile Demirtaş’a baktığını, ancak yakında askere gideceğini belirterek, bu konuda yardım istiyor.

Anneannesinin Eli Ayağı Oldu
Sinop’ta yaşayan ve bir kurumda sözleşmeli işçi olarak çalışan Ayhan Tezel, yalnız olan ve bakıma muhtaç anneannesi Nazile Demirtaş’ın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Anneannesi ile birlikte kalan genç, yürüyemeyen yaşlı kadının, eli, ayağı herşeyi oldu. Anne ve babasının ayrı olduğunu, anneannesi ile birlikte yaşadığını söyleyen Ayhan Tezel, devletten yardım beklediğini ifade etti. Gelecek yıl Şubat ayında askere gideceğini ve anneannesini bırakacağı kimsesinin olmadığını söyleyen Tezel, "Bana 6 aylıktan beri anneannem bakıyordu. Şimdi kendisi hasta ve ben ona bakıyorum. Anneannemin sağlık sorunlarıyla uğraşıyorum. Aynı zamanda ben de çalışıyorum. Açıkçası pek yetişemiyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum. Anneannem cilt kanseri, yemeklerini ben kendim hazırlıyorum, sobasının kovasını hazırlayıp yakıyorum. Ama Şubat ayında ben askere gideceğim. Ben gittiğimde anneannemi emanet edebileceğim kimsem yok” dedi.
 
Torununa minnettar olduğunu söyleyen Nazile Demirtaş, “Benim torunum iyi günümde de kötü günümde de yanımda oluyor. Hep yanımda benimle ilgileniyor. Bayramlarda hiç kimse gelmez benim yanıma ama Ayhan beni hiç yalnız bırakmaz. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER