banner51

Anne Ve İkiz Kızları Defnedildi

KONYA’da evlerinde ölü bulunan 40 yaşındaki Ayşe Kanel ile 11 yaşındaki ikiz kızları Melisa Hazal Polat ve Eylül Duru Polat’ın cenazeleri defnedildi. Yapılan ilk otopsilerinde aynı odada bulunan vücutlarında yanıklar olan anne Ayşe Kanel ile Melisa Hazal Polat’ın, yangından dolayı çıkan duman nedeniyle karbonmonoksit gazından zehirlendiği; diğer odada boğazı kesilmiş halde bulunan Eylül Duru Polat’ın ise yüzüne yastık benzeri bir cisimle bastırılarak boğulduğu ortaya çıktı.

Anne Ve İkiz Kızları Defnedildi
 
Olay, dün saat 14.00 sıralarında Kılıçarslan Mahallesi Karaköse Sokak’taki Selay Sitesi A Blok 1’inci kattaki dairede meydana geldi. Ayşe Kanel’in oturduğu daireden dumanlar çıktığını fark eden komşuları, zile basıp kapıyı açın olmayınca, itfaiyeye yangın ihbarında bulundu. Bu sırada komşularından biri de zaman zaman eve gelen, Ayşe Kanel’in boşandığı eşi Remzi Polat’ı telefonla aradı. Memleketi Cihanbeyli ilçesinde kurban kestiğini belirten Polat’ın, boşandığı eşine ulaşamayınca, eşinin yakınlarına haber verdiği belirtildi.
 
İTFAİYE KAPIYI KIRIP GİRDİ
 
İhbar üzerine gelen itfaiye ekibi, kapıyı kırarak birinci kattaki daireye girdiklerinde korkunç manzarayla karşılaştı. Ayşe Hazel ile ikiz kızları Melisa ve Eylül’ün cesetleri bulundu. Bunun üzerine polise haber verildi.
 
Gelen polis ekibi yaptığı incelemede anne Kanel’i kızı Melisa Hazal Polat’ın üzerine kapanmış halde aynı odada, Eylül Duru Polat’ı da diğer salonda buldu. Anne Kanel’nin kızı Melisa Hazal’ın vücutlarında yanıklar olduğu saptandı. Aynı odada bir bıçak da bulundu. Sandalyede el, ayak ve gözleri bağlı olarak cesedi bulunan Eylül Duru’nun ise boğazında kesik görüldü.
 
Yapılan incelemenin ardından anne ve ikiz kızlarının cesetleri otopsi yapılmak üzere Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.
 
ESKİ EŞ SERBEST BIRAKILDI
 
Soruşturma başlatan polis, zaman zaman eve gelmeye devam ettiği belirlenen Ayşe Hazel’in boşandığı eşi Remzi Polat’ı gözaltına aldı. O sırada Cihanbeyli’de olduğunu belirten ve suçlamaları kabul etmeyen Polat, yapılan sorgulamasının ardından serbest bırakıldı.
 
EŞİNDEN ANLAŞMALI BOŞANMIŞ
 
Geri dönüşüm firması bulunan Polat’ın, aşırı borçlarından dolayı Ayşe Kanel’den anlaşmalı olarak boşandığı ve birlikte yaşamaya devam ettiği öne sürüldü. Polat’ın başka birisiyle de evlendiği ve ondan da 2 çocuğunun olduğu iddia edildi. 
 
Yapılan ilk otopsilerinde aynı odada bulunan vücutlarında yanıklar olan anne Ayşe Kanel ile Melisa Hazal Polat’ın, yangından çıkan duman nedeniyle karbonmonoksit gazından zehirlenerek, diğer odada bulunan ve boğazından bıçakla kesilen Eylül Duru Polat’ın ise önceden yüzüne yastık benzeri bir cisimle bastırılıp boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.
 
CENAZELER DEFNEDİLDİ
 
Yapılan otopsinin ardından anne ve ikiz kızları ailesine teslim edildi. Cenazeleri teslim almaya gelen Ayşe Kanel’in annesi Neriman Kanel sinir krizi geçirdi. Kanel, ’’Çocuklarım mahvolmuş üçü birden. Yavrularım ne oldu sizlere. Sizi böyle bırakmamıştım. Kurban olduğum annem. Yanmış bitmiş sarı kuzum’’ diye ağladı.
 
Anne ve iki kızları öğle namazının ardından Kurtuluş Mezarlığı önünde kılınan cenaze namazından sonra yan yana defnedildi.
 
Olayı aydınlatmaya çalışan polis cinayet ihtimalinin yanı sıra, annenin kızlarını öldürüp intihar ettiği ihtimali üzerinde de duruyor. Polis, evdeki yangının çıkış nedenini de araştırıyor.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER