Anne ve İki Çocuğu Sobadan Zehirlendi

Tokat'ta, aynı odada yatan 4 kişilik aileden anne ve iki çocuğu, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek tedavi altına alındı.

Anne ve İki Çocuğu Sobadan Zehirlendi

Karşıyaka mahallesi'nde oturan Tuğba ve Serdar Onat çifti, yatmadan önce odada bulunan sobaya önce odun, ardından kömür atarak çocukları 7 yaşındaki Şevval Nisa ve 6 yaşındaki Yusuf Ahmet ile uyudu. Saat 03.00 sıralarında uyanan ve halsizlik hisseden anne 29 yaşındaki Tuğba Onat, su içmek için kalktığında baygınlık geçirdi. Eşinin ayılmasına yardımcı olan Serdar Onat, çocuklarını uyandırarak kontrol ettikten sonra tekrar uyumaya başladı. Serdar Onat, sabah saatlerinde ise oğlu Yusuf Ahmet'in baygın halde olduğunu görünce durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Eve gelen ekipler, zehirlenen anne ve çocuklarını ambulansla Tokat Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada tedavi altına alınan anne ve çocuklarının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 
Çocukları ile hastaneye gelen baba Serdar Onat, ilk olarak eşinin gece zehirlendiğini söyledi. Onat, "Eşim gece kalktı, mutfağa gitti düştü. Daha sonra bayıldı, kustu. Annesi açıldı, çocukları uyandırdım hiçbir şeyleri yoktu. Sabah saatlerinde de küçük çocuk aynısı olunca ambulansı çağırdık. Akşam biraz soba tütmüştü. Kapı ve baca açıktı. Kömürden çok odun atmıştık. Muhtemelen odunun dumanından zehirlendik" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2012, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER