banner51

'Anlat, Şehrazat' Kapalı Gişe

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), biletlerini günlerce önce sattığı Binbir Gece Masalları’ndan uyarlanan ’Anlat Şehrazat’ müzikalinin prömiyerle sanatseverlerle buluşturdu.

'Anlat, Şehrazat' Kapalı Gişe
Librettosunu Atilla Birkiye’nin kaleme aldığı Serdar Yalçın’ın ’Anlat, Şehrazat’ müzikalini Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sahnelendi. Eseri, Vali Vekili Cezmi Türk Göçer ve Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Akdeniz Kaymakamı Raif Özener, Jandarma Komutanı Kd. Albay Ömer Uyan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Kurmay Başkanı Dz. Kd. Albay Tayfun Ergi, MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin ile yaklaşık 700 sanatsever izledi.
 
Orkestra şefliğini, Serdar Yalçın ve Aytuğ Ülgen’in dönüşümlü olarak yaptığı eseri, deneyimli Rejisör Kenan Korbek sahneye koydu. Dekor ve kostüm tasarımını Gülden Sayıl, ışık tasarımını Tarı Deniz üstlendiği eserde başlıca rolleri ise Nihan Evren, Gülden Vurandemir, Deniz Karausta, Onur Polat, Ayşe Pınar Balay, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Serin Saybaşılı, Hasan Berk, Ufuk Kasar, Ali Murat Erengül, Emrah Sözer, Baran Taner, Korhan Dinçer, Emrah Erdem Gedik, Hulusi Polat, Ali Ulvi Karaca, Okan Fidan, Gülçin Altaş, Sevil Erçak, Serkan Karagöz dönüşümlü olarak paylaşacak.
 
MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin, Binbir Gece Masalları’ndan sahneye uyarlanan eseri Mersinli sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, "Aylar süren özverili bir çalışmanın sonucunda. Binbir Gece Masalları’ndan sahneye uyarlanan Serdar Yalçın’ın ‘Anlat, Şehrazat’ müzikalini Mersinli sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle eserin prömiyer temsilini kapalı gişe oynadık. 16 Aralık’ta sahnelenecek temsil biletleri ise tükenmiş bulunmaktadır. Bizlere, böylesine ilgi gösteren sanatseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eserin 10 Ocak’ta gerçekleşecek 3’ncü temsil biletleri satışa çıkmış olup, sanat dolu günler dileriz" dedi. 
 
Anlat, Şehrazat; karısının ihaneti üzerine evlendiği tüm kadınları ertesi gün öldüren Sultan Şehriyar ile kadınları bu zulümden kurtarmak için Sultan ile evlenen Şehrazat’ın öyküsünü anlatır. Şehrazat, ölümleri durdurmak için Sultan Şehriyar ile gönüllü olarak evlenmiştir. Şehrazat, evlendikleri gecenin sabahında, Sultan’dan bir masal anlatmak üzere son bir dilekte bulunur. Böylece Abriza Ece ve Şarkan’ın aşkını anlatmaya koyulur. Masalda anlatılanlar Sultan’da derin etkiler yaratarak, onda değişimlere yol açar. Masalın sonunda Şehriyar, Şehrazat’ın aklı ve bilgeliğine hayran kalacaktır.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER