Ankara'daki Terör Saldırısına Protesto

Gaziantep’te, Ankara’daki ’Barış Mitingi öncesi meydana gelen 95 kişinin öldüğü, 246 kişinin yaralandığı patlamalar protesto edildi.

Ankara'daki Terör Saldırısına Protesto
Yeşilsu Parkı’nda öğle saatlerinde HDP Gaziantep İl Örgütü öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık bin kişilik kalabalık, terör saldırısını protesto etti. Ellerinde pankart ve dövizlerle slogan atan kalabalık, saldırının faillerinin bulunmasını istedi. Patlamalarda yaşamını yitirenlerin adlarının okunduğu protestoda bazı kadınlar ise gözyaşı döktü.
 
Oturma eyleminin de yapıldığı protestoda konuşan HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Mehmet Karayılan, yaşananların sorumlusunun iktidar partisi olduğunu öne sürerek şöyle dedi:
 
"Bu zihniyetin, kadınları pazarda satan IŞİD zihniyetinden farkı yoktur. Bu zihniyet katliamcı, ötekileştiren, kendinden olmayan herkesi düşman eden zihniyettir. Biz bu zihniyeti kınıyoruz. Bu zihniyet karşısında halkların kardeşliğini istiyoruz. Halkların bir arada renkli, tek bir parça gibi bir araya gelip, kardeşlik köprülerini yükselten ve barışa akan bir zihniyet istiyoruz."
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER