banner9

Ankara'daki Saldırı Uşak'ta Protesto Edildi

Ankara’daki terör saldırısı, Uşak’ta düzenlenen eylemle protesto edildi. Eylemde, Twitter hesabındaki paylaşımları gerekçe gösterilerek, Uşak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, istifaya çağrıldı.

Ankara'daki Saldırı Uşak'ta Protesto Edildi
Eğitim-Sen Uşak Şubesi tarafından düzenlenen eyleme; CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Milletvekili adayları Ali Erdoğan ve Halim Uçar, çeşitli sendikalar, CHP, EMEP ve Haziran Hareketi üyeleri destek verdi. Belediye önünde toplanan yaklaşık bin kişilik grup, sloganlar atarak İsmetpaşa Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na yürüdü. Gruptan bazıları da ellerinde ’Katilleri biliyoruz, mahkum ettik hesap soracağız’ pankartı taşıdı.
 
Grup adına basın açıklaması yapan Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, patlama sonrası yitirilen yaşamlar ve yaralılar nedeniyle üzgün, öfkeli ve yasta olduklarını, yaşanan olaya isyan ettiklerini belirterek, "Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak güvenlik zafiyeti yok diyorlar. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara’nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz. Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden oy avcılığı yapanlardır" dedi.
 
UŞAK REKTÖRÜ ÇELİK’E TEPKİ
 
Uşak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’i de kınadıklarını dile getiren Yavaş, "Rektör Çelik’in, Ankara’da yaşanan katliamda bir öğrencisi ölmüş, iki öğrencisi yaralıyken; çıkıp, twitter hesabından eylemcileri suçlamasını ve kan üzerinden siyaset yapmasını kınıyoruz" diye konuştu. Grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER